Ôsme kolo Fortuna ligy odohral Ružomberok v Senici.

FK Senica: Šulla - Honchar (54. Ebwelle), Březina, Pillár, Delgado - Kopičár (82. Blažek), Kratochvíl - Pirulo, Astray (56. Turyna), Weriton – Mráz

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Kolčák, Kružliak - Daniel, Nagy, Sapara (68. Kupec), Ďubek (72. Faško), Gal Andrezly - Mareš (90. Menich)

Žlté karty: 26. Delgado, 50. Gonchar, 85. Kratochvíl – 9. Daniel, 40. P. Maslo, 44. J. Maslo, 70. Ďubek, 88. Mareš

Červená karta: 65. Nagy

Rozhodovali: Hrčka – Lieskovský, Roszbeck

Diváci: 1127

Na začiatku stretnutia mali viac z hry domáci futbalisti a ich snaha vyvrcholila v 15. minúte, kedy Kopičár napálil spoza veľkého vápna tesne vedľa brány. Po dvoch minútach prišla odpoveď hostí. Po rohovom kope sa dostal k hlavičke Kružliak a domáci gólman vyrazil jeho pokus. V 23. minúte opäť pohrozili hostia, lenže prudkú strelu Gal Andrezlyho vyrazil spod brvna Šulla. Po polhodine hry poslali domáci hráči loptu na stred brány, kde bol pripravený Macík. V 37. minúte Mareš rozvlnil sieť na senickej svätyni, ale bol signalizovaný ofsajd.

Úvod druhého dejstva patril hosťom. V 48. minúte po Saparovom priamom kope vyrážal Kružliakovu hlavičku na roh Šulla a z rohového kopu ružomberský kapitán poslal center na vzdialenejšiu žrď, kde sa hlavou presadil Ján Maslo – 0:1. O štyri minúty neskôr to mohlo byť pre Ružomberok ešte veselšie, ale Ďubek umiestnil hlavou Danielov center tesne vedľa. V 59. minúte to vyskúšal z mierneho uhla Daniel a domáci brankár vyrazil strelu na roh. Po šiestich minútach sa odohral súboj v ružomberskej šestnástke, ktorý posúdil hlavný rozhodca po diskusii s asistentom ako nedovolený, nariadil pokutový kop a Nagy videl červenú kartu. Z bieleho bodu vyrovnal Pirulo na 1:1. Po týchto momentoch cítila Senica šancu na kompletný obrat. Najbližšie k tomu bola v 78. minúte, kedy Turyna hlavičkoval tesne vedľa. Nevzdávali sa však ani desiati hostia a v závere bez väčších problémov ustrážili bod zo súperovej pôdy.

Miroslav Mentel (tréner Senice): ,,Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu, boli tam závary, centrované lopty a bohužiaľ sa veľmi narobíme na gól, nebolo to inak ani tentokrát. Zápas sa hral hore - dole, jazdilo sa, myslím, že to mohlo byť atraktívne aj pre divákov. Chýbala tomu však finálna fáza, najmä u nás v druhom polčase. Boli tam nejaké strely, ale máme problém nájsť strelca, ktorí by sa prebudil a pomohol by nám tak v tej konštelácii, v akej momentálne sme."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): ,,Prvý polčas sme sa ťažšie rozbiehali, boli sme nejakí nervózni, napriek tomu si myslím, že sme zápas mali pod kontrolou. V druhom polčase sme sa zlepšili, vytvárali sme si šance, boli sme kolmí, vyhrávali sme súboje. Gól sme dali po perfektne zahranej štandardnej situácii, následne sme mali šance a potom prišiel jeden veľmi zaujímavý moment. Ten by ste už mali zhodnotiť vy. Či to bolo zaujímave pre vás, pre divákov, či pre pána s vlajkou - nemyslím fanúšika. Napriek všetkým okolnostiam sme ešte chceli dotiahnuť zápas do víťazného konca, boli sme aktívni. Bod sa nám máli, chceli sme vyhrať, napriek tomu rešpektujeme výsledok stretnutia."