19.1.2018

Príprava: Ruža tretíkrát víťazne

Ružomberok po víťazstve nad Lokomotívou Košice odohral v piatok 19. januára na svojom umelom trávniku ešte jeden prípravný duel, v ktorom si zmeral sily s českým tímom MFK Vítkovice.
3:2 (1:1)
MFK Ružomberok - UT
MFK Ružomberok vs MFK Vítkovice

MFK Ružomberok: Urminský – P. Maslo, Menich, Kucharčík, Ondrek – Kupec, Kmeť, Gerec – Madleňák (71. Kojnok), Haskić, Kunca

MFK Vítkovice: Květoň – Prajza, Mikula, Dramé, Hýbl – Kučera, Matěj, Okleštěk, Moučka - Mrázek, Kovařík
Náhradníci: Nemrava – Bzirský, Ožvolda, Pašek, Chlopek, Szotkowski, Regec, Zukal

Góly: 19. a 76. Kucharčík, 68. Kunca – 14. Okleštěk (z 11m), 51. Szotkowski

Žlté karty: 35. Matěj, 41. Kovařík

Rozhodovali: Horváth - Rojček, Vrtich

Diváci: 250

V tomto stretnutí odohrali plný počet minút dvaja skúšaní hráči – 25-ročný brankár Lukáš Urminský z klubu FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa a 23-ročný obranca Dušan Kucharčík z Liptovského Mikuláša.

Úspešnejší vstup do stretnutia mali hostia, keď v 14. minúte skóroval z pokutového kopu Okleštěk – 0:1. Po troch minútach sa snažil o odpoveď Kunca, lenže zblízka hlavičkoval tesne nad horný roh. V 19. minúte zahrávali Liptáci rohový kop a Kucharčík vyrovnal na 1:1. Po chvíli vystrelil spoza šestnástky Ondrek a Květoň bol na mieste. V 29. minúte vyrazil brankár hostí Gerecovu strelu na roh. O osem minút neskôr Kunca prekonal súperovho gólmana, ale na čiare ho zastúpil jeho spoluhráč, ktorý nepustil loptu do siete. V 43. minúte Květoňa preveril Kmeť a krátko na to na druhej strane Urminský za asistencie obrancu zneškodnil nepríjemnú strelu z uhla.

V 51. minúte opäť išli do vedenia hostia, keď Pašek ponúkol loptu ako na podnose Szotkowskému a ten sa nemýlil – 1:2. Po štyroch minútach získali Ružomberčania roh a po ňom Madleňák namieril tesne nad. V 68. minúte Kunca vystrelil z hranice šestnástky presne k žrdi a vyrovnal na 2:2. O osem minút sa Liptáci tešili znova, keď sa po rohovom kope druhýkrát v stretnutí presadil Kucharčík a poslal Ružu do vedenia 3:2. V 84. minúte ešte pohrozili hostia, ale Urminský si dal pozor pri Zukalovej hlavičke a Ružomberok zvíťazil aj v treťom prípravnom stretnutí.