10.2.2018

Príprava: Tesná prehra s Bohemians Praha 1905

V sobotu 10. februára 2018, odohral Ružomberok v Prahe svoj posledný prípravný duel pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy, keď sa predstavil na pôde účastníka českej najvyššej súťaže Bohemians Praha 1905.
1:0 (0:0)
Ďolíček
Príprava
Bohemians Praha 1905 vs MFK Ružomberok

Bohemians Praha 1905: Fryšták - Dostál (68. Bartek), Bederka (68. Krch), Šmíd, Kocič - Jindřišek, Hašek - Reiter (46. Záviška), Mašek (46. Tetteh), Luts (46. Vaníček) - Nečas (68. Dias)

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo (73. Menich), J. Maslo, Jonec, Kupec (62. Madleňák) – Kostadinov, Qose, Gerec – Daniel, Haskić, Gal Andrezly (73. Gešnábel)

Gól: 70. Tetteh

Rozhodovali: Proske – Kubr, Petřík

Diváci: 812

V prvom polčase boli aktívnejší domáci futbalisti, ktorí si vypracovali najväčšiu príležitosť v 33. minúte, kedy Martin Hašek namieril do žrde. Po desiatich minútach sa prihlásili o slovo Liptáci. Nermin Haskić naservíroval loptu Erikovi Danielovi, lenže jeho strelu vyrazil Tomáš Fryšták.

Krátko po zmene strán išiel Nermin Haskić sám na bránu, lenže zakončil tesne vedľa. Ten istý hráč sa ocitol v šanci aj v 54. minúte, kedy usmernil center Erika Daniela mimo domácej svätyne. Dvadsať minút pred koncom riadnej hracej doby sa ujali vedenia „Klokani“, keď otvoril skóre Benjamin Tetteh – 1:0. Ružomberčania sa s tesnou prehrou nechceli zmieriť, v závere pritlačili svojho súpera a Nermin Haskić rozvlnil sieť, no gól neplatil pre ofsajd a tak sa výsledok nezmenil.

Futbalisti spod Čebraťa odohrali počas zimnej prípravy osem stretnutí s bilanciou päť víťazstiev, tri prehry a s aktívnym skóre 16:7. V prvom jarnom kole Fortuna ligy sa v nedeľu 18. februára 2018 o 14:00 predstavia v Žiline.