14.6.2016

Príprava: Tomáš Ďubek rozhodol o remíze so Slaviou Praha

Ruža odohrala na trávniku tímu FK Čáslav prvý prípravný zápas s účastníkom českej najvyššej súťaže Slaviou Praha.
1:1 (1:0)
Čáslav
SK Slavia Praha vs MFK Ružomberok

SK Slavia Praha: Berkovec – Bořil, Deli, Ngadeu Ngadjui, Jablonský – Souček – Mihalík, Hušbauer, Ščuk, Mingazov – van Buren

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, Menich, D. Kružliak, Kupec (70. Čurma) – Nagy, Ďubek, Gerát (46. Faško), Gal Andrezly (75. Fuják) – Lačný (82. Gerec), A. Lovás (46. Macek)

Góly: 28. Ščuk (z 11m) – 70. Ďubek

Žlté karty: 20. Deli – 60. Faško

Rozhodovali: Nenadál – Nádvorník, Arnošt

Diváci: 856

V stretnutí, do ktorého zasiahli aj skúšaní hráči, zaznamenal v 10. minúte prvú strelu Ščuk a Macík vyrazil jeho pokus. Potom prišli na rad šance nášho mužstva. V 15. minúte po Ďubekovom centri z priameho kopu zamestnala súperovho gólmana Menichova hlavička a o dve minúty neskôr sa Lačný dostal do samostatného úniku, ale jeho lob neprekvapil brankára. Ten istý hráč zahrával v 21. minúte, po faule na Gal Andrezlyho, štandardnú situáciu z výhodnej pozície, lenže strelu neumiestnil medzi tri žrde. V 28. minúte však Slavia Praha získala pokutový kop a ten premenil Ščuk – 1:0.

V druhom dejstve si český tím vypracoval niekoľko príležitostí, ale ani jedna z nich nepriniesla zmenu skóre. V 70. minúte vybojoval Ružomberok priamy kop, Tomáš Ďubek prestrelil ponad múr a lopta skončila v sieti – 1:1. Posledných dvadsať minút už prítomní diváci nevideli ďalšie góly a meranie síl sa skončilo remízou.