17.3.2018

Prvé nadstavbové víťazstvo vďaka výbornému obratu + FOTO, VIDEO

V sobotu 17. marca 2018, odohral Ružomberok domáci zápas druhého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Trenčínom.
2:1 (0:1)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs AS Trenčín

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo (C), Jonec, Kupec – Qose, Ľupták, Gešnábel (63. Gerec) – Daniel, Čapek (73. Haskić), Gal Andrezly (90+1. Takáč)

AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Šulek, Kleščík (C), Keston – El Mahdioui – Paur (53. Sleegers), Ubbink – Gong (70. Beridze), Mance (76. Čataković), Azango

Góly: 64. Jonec (z 11m), 78. Gal Andrezly – 4. Ubbink

Žlté karty: 33. Daniel, 47. Gešnábel, 78. Gal Andrezly

Rozhodovali: Somoláni – E. Weiss, Kováč

Diváci: 967

Lepší vstup do stretnutia mali hostia. V 4. minúte Gong potiahol útok po pravej strane, poslal loptu do šestnástky, kde center predĺžil Mance a voľný Ubbink bez problémov zakončil – 0:1. Po trinástich minútach dali o sebe vedieť aj Ružomberčania, keď po Danielovom priamom kope vystrelil spoza veľkého vápna Gal Andrezly, ale pokus smerujúci na stred brány Šemrinca neprekvapil. V 25. minúte opäť pohrozil Gong, lenže svojím pokusom minul bližšiu žrď. Krátko na to získali Trenčania rohový kop a po Ubbinkovom centri od rohovej zástavky Kleščík rozvlnil sieť len z vonkajšej strany. V 31. minúte sa vyznamenal Šemrinec, keď nohou vyrazil nebezpečnú Ľuptákovu strelu a vzápätí na druhej strane Macík chytil zakončenie Paura.

V 50. minúte dostal Qose výbornú prihrávku tesne za hranicu pokutového územia, lenže prudkou strelou minul horný roh. Po piatich minútach sa Mance dostal pred Macíka, no domáci gólman vyrazil jeho strelu na roh, po ktorom Kleščík hlavičkoval tesne nad. Po hodine hry Daniel vystrelil spoza veľkého vápna a jeho krížny pokus tesne minul vzdialenejšiu žrď. Po štyroch minútach bol ten istý hráč faulovaný v šestnástke a Jonec premenil nariadený pokutový kop – 1:1. V 68. minúte Ruža získala rohový kop, po ňom sa dostal do šance Peter Maslo, lenže jeho strela bola zblokovaná na ďalší roh. Totožnú štandardnú situáciu zahrával domáci celok aj o sedem minút neskôr, kedy sa znova dostal k zakončeniu Peter Maslo. Jeho hlavičku odvrátil spred bránkovej čiary Čögley a následnú Haskićovu dorážku zneškodnil Šemrinec. V zápätí na druhej strane mohol Azango nakloniť misky váh na stranu Trenčína, lenže nevyužil obrovskú šancu na skórovanie. Po sérii gólových príležitostí mohli byť spokojnejší Ružomberčania, keď v 78. minúte Daniel našiel v šestnástke Gal Andrezlyho, ktorý po peknej otočke namieril presne k žrdi – 2:1. Po dvoch minútach strelec druhého ružomberského gólu našiel centrom z ľavého krídla Haskića, no ten hlavičkoval tesne nad. Liptáci bez väčších problémov ustrážili víťazstvo 2:1 a po záverečnom hvizde sa bodovo dotiahli na piaty Trenčín.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Napriek rýchlemu gólu sme nepodľahli panike. Snažili sme sa trpezlivou hrou vrátiť do zápasu. Dnešné víťazstvo bolo víťazstvo emócií, obrovského chcenia a aj kvality. Vypracovali sme si dostatok šancí na to, aby sme zápas otočili a doviedli ho do víťazného konca. Okrem gólov sme kopec šancí nepremenili, takže víťazstvo je z našej strany absolútne zaslúžené.

Vladimír Cifranič (tréner Trenčína): „Dnes to bol z našej strany veľmi zlý výkon. Nedokázali sme nadviazať na posledný domáci zápas s Trnavou, kde sme síce tak isto prehrali, ale výkon mal určité parametre. Dnes sme zápas absolútne nezvládali. V prvom polčase sme síce viedli, ale nebolo to z našej strany ono. Druhý polčas úplne nič. Súper trošku zvýšil aktivitu, išiel do vyššieho postavenia, my sme na to nezareagovali. Absolútne bez nejakej emócie pobiť sa o výsledok. Som strašne sklamaný.“