10.3.2018

Ruža bez vylúčeného Macíka nestačila na Dunajskú Stredu + VIDEO

V sobotu 10. marca 2018 o 14:00, odohral Ružomberok na pôde Dunajskej Stredy prvý zápas nadstavbovej časti Fortuna ligy.
3:0 (1:0)
Štadión DAC Dunajská Streda
Nadstavba, 14:00
FC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Macej – Koštrna (70. Blackman), Huk, Šatka, Záhumenský – Herc, Simon, Kalmár – Černák (67. Divković) Pačinda, Davis (61. Vida)

MFK Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, Menich, Pikk – Qose, Ľupták, Gešnábel (73. Gerec) – Daniel (81. Kupec), Haskć (44. Urminský), Gal Andrezly

Góly: 2. Černák, 50. Pačinda, 66. Šatka

Žlté karty: 54. Koštrna - 53. Qose

Červená karta: 39. Macík

Rozhodovali: Kráľovič - Ferenc, Galo

Diváci: 5111

Už v prvej minúte to vyskúšal spoza pokutového územia Ľupták, lenže mieril mimo brány. V zápätí na druhej strane Černák využil zaváhanie ružomberskej defenzívy a otvoril skóre – 1:0. V 6. minúte mal vyrovnávajúci gól na kopačke Gešnábel, lenže vo veľkej šanci tesne minul vzdialenejšiu žrď a krátko na to Macej zneškodnil Qoseho strelu. O sedem minút neskôr sa Gešnábel snažil prekvapiť brankára pokusom zo stredu ihriska, lenže namieril tesne vedľa. V 19. minúte Pačinda zakončoval z uhla a Macík vyrazil jeho strelu nohou na roh. Po štyroch minútach získal Kalmár priamy kop a sám ho aj rozohral. Jeho prudkú strelu chytil brankár. V 38. minúte sa Kalmár preštrikoval k strele, ktorá skončila v Macíkovom náručí. Ružomberský gólman musel o minútu opustiť trávnik, keď bol vylúčený po spornej situácii. Do brány tímu spod Čebraťa prišiel Urminský.

V 48. minúte zasahoval nový muž v ružomberskej svätyni, keď vyrazil Koštrnovu strelu na roh. Po dvoch minútach sa domáci tešili druhýkrát v stretnutí, pretože Pačinda zvýšil ich náskok na 2:0. V 66. minúte sa skóre menilo znova, keď sa do streleckej listiny zapísal Šatka – 3:0. O osem minút to vyskúšal spoza šestnástky Pačinda a Urminský vyrazil jeho strelu. V závere sa mohol postarať aspoň o čestný zásah Pikk, lenže po centri Gal Andrezlyho hlavičkoval nepresne. Krátko na to Gerec pripravil o loptu Maceja, lenže ten ešte stihol vyraziť jeho strelu.