10.11.2018

Ruža doma nestačila na Dunajskú Stredu + FOTO, VIDEO

V sobotu 10. novembra 2018 odohral Ružomberok domáci zápas pätnásteho kola Fortuna ligy s Dunajskou Stredou.
0:1 (0:0)
MFK Ružomberok
15. kolo, 15:00
MFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda

MFK Ružomberok: Macík – Jonec, D. Kružliak, Twardzik, Urdinov – Kochan (61. Mustedanagić), Qose – Daniel, Takáč (61. Kostadinov), Gal Andrezly – Tandir (82. Gerec)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Záhumenský (46. Bednár), Huk (C), Koné, Davis – Vida – K. Vida (90. Šimčák), Herc, Kalmár, Divković (88. Bilenkyi) – Bayo

Gól: 55. Bayo

Žlté karty: 27. Urdinov, 33. Qose, 45. Kochan, 77. Gal Andrezly – 9. Huk, 37. Záhumenský, 41. Kalmár, 59. Koné, 76. Herc, 77. Divković, 90.+ Jedlička, 90.+ Bayo

Červená karta: 75. Urdinov (po druhej žltej)

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Štrbo

Diváci: 1749

Prvé šance si vypracovali hostia. V 7. minúte išiel sám na bránu Kalmár, ale Macík výborným zákrokom podržal svoj tím. Po troch minútach nebezpečne hlavičkoval aktívny Kalmár a Twardzik vykopol loptu z bránkovej čiary. V 12. minúte Davis nebezpečne vystrelil z priameho kopu a domáci gólman vyrazil jeho pokus. Po deviatich minútach Kalmár prihral na Divkovića a ten vystrelil nad bránu. V závere polčasu prišli na rad šance domáceho celku. V 40. minúte Gal Andrezly našiel Daniela, ten však vo veľkej šanci namieril tesne vedľa. V 44. minúte zahrával Daniel rohový kop, na center vyskočil Tandir a hlavičku smerujúcu k žrdi zneškodnil Jedlička.

V 54. minúte sa Kochan dostal cez súperovu obranu až k zakončeniu, lenže jeho strele chýbalo viac presnosti. Za nevyužitú šancu prišiel okamžitý trest, keď za prispenia žrde otvoril skóre Bayo – 0:1. V 65. minúte mal Gal Andrezly na kopačke vyrovnávajúci gól, lenže Jedlička nohou vyrazil jeho strelu na roh, po ktorom Tandir hlavou minul svätyňu hostí. Po chvíli na druhej strane Kalmár naservíroval loptu Vidovi a ten zblízka prestrelil bránu. V 73. minúte to zobral Kalmár na seba a Macík vyrazil strelu smerujúcu pod brvno. Po dvoch minútach videl Urdinov druhú žltú a tým pádom aj červenú kartu a Ruža musela dohrávať v početnej nevýhode. V ďalšom priebehu sa oslabení domáci snažili o vyrovnanie. Hostia sa úspešne bránili a vyrážali do nebezpečných brejkov. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Liptáci doma prehrali 0:1.

Ohlasy trénerov

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Musím sa na to pozerať z dvoch rovín. Tá prvá je tá, že zápas bol pre mňa skvelý, strhujúci, bol fantastický. Samozrejme bolo to súperom. Potvrdzujú, že ich zápasy majú atmosféru. Myslím, že diváci museli vidieť fakt skvelé stretnutie, nadštandardné v slovenskej lige. To je tá cesta, po ktorej chceme ísť a ktorú tu chceme nejakým spôsobom tvoriť. Ale druhá rovina je tá, že doma prehráte 0:1, nedáte množstvo šancí, máte červenú kartu hrubou nedisciplinovanosťou a dohrávate zápas s deviatimi, kedy ho ešte môžete otočiť. Takže to sú tie dve roviny, v ktorých sa teraz pohybujem. Toto stretnutie bolo o šanciach. Vypracovali sme si ich možno o trošku viac, ale neboli sme v nich tak kvalitní, ak bol súper. Súperovi stačila jedna šanca a krásnym gólom vyhral zápas. My sme sa napriek tomu v deviatich snažili otočiť zápas, ale bije sa to vo mne. Hráči odpracujú zápas podľa mňa vo vysokej intenzite, vo vysokom nasadení, ale nie je z toho ten výstup, to znamená gól a body. Takže úžasný zápas, bohužiaľ nemáme body. Prehrali sme doma, takže z toho pohľadu to hodnotím samozrejme negatívne, ale myslím, že vás to všetkých muselo baviť a nadchnúť. Aj preto robíme futbal, aby tam boli emócie. Nechceme hrať zozadu v nejakej defenzíve, čakať čo urobí súper. My chceme behať, chceme napádať. Možno z toho teraz nie sú výsledky, ale verím, že dlhodobo tento trend zlomíme, budeme úspešní a budeme získavať body aj proti takým silným tímom, ako je Dunajská Streda.“

Peter Hyballa (tréner Dunajskej Stredy): „V prvom rade musím povedať, že sme zažili veľmi zaujímavý týždeň. Tak, ako skoro každý v Dunajskej Strede, ale tento bol špeciálne zaujímavý. Čo sa týka samotného zápasu, pre mňa to bol top zápas, čo sa týka slovenskej ligy. Môžem povedať, že som trénoval v Nemecku aj v Holandsku a naozaj môžem byť hrdý na svoje mužstvo, že odohralo takýto zápas, ale platí to pre obidve mužstvá. Bol to top zápas z oboch strán. Podobne som aj po domácom zápase s Ružomberkom mohol konštatovať, že to bol výborný zápas. Do dnešného zápasu sme išli s rozostavením 4-3-3. Treba priznať, že prvých dvadsať minút patrilo domácim. My sme sa z ich zovretia dokázali dostať len pomocou dlhých lôpt. Potom sa nám ale našťastie podarilo dostať viac do zápasu. Mali sme aj šance, ale prvý polčas sme nehrali ten futbal, ktorý sme chceli. Pred druhým polčasom sme spravili striedanie, pretože som predpokladal alebo bál som sa toho, že Záhumenský spraví ešte jeden faul a bude vylúčený. Maté Vida išiel hrať pravého obrancu. Dali sme na ihrisko Bednára, ktorý musím vyzdvihnúť, že má len devätnásť rokov, dali sme ho do tohto ťažkého zápasu a zvládol to. Preskupili sme aj rozostavenie na 4-2-3-1, s tým, že Kalmár hral „desinu“ oproti tomu čo v prvom polčase, bol viac stiahnutý. Takže viedlo to k tomu, že sme viac kontrolovali zápas, ale aj domáci mali veľmi nebezpečné protiútoky. Aj po góle sme mali ešte ďalšie šance, ktoré sme nepremenili. Kvôli tomu som bol posledných desať minút veľmi nervózny, podobne aj zvyšok realizačného tímu, takisto aj hráči. Na záver môžem skonštatovať, že som hrdý na svojich hráčov za tento výkon, za dnešný zápas. Pevne verím, že dnes v noci budú piť len malinovku. Určite to bol najlepší zápas odkedy som na Slovensku. Gratulujem nielen mojim hráčom, ale aj súperovi, lebo k tomu tiež prispel.“