28.4.2019

Ruža doma zdolala Sereď + FOTO, VIDEO

V nedeľu 28. apríla 2019 odohral Ružomberok domáci zápas šiesteho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Sereďou.
1:0 (1:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
Nadstavba, 15:00
MFK Ružomberok vs ŠKF Sereď

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, D. Kružliak, Jonec – Qose, Takáč – Kostadinov (88. Kmeť), Mustedanagić (76. V. Jedinák), Gal Andrezly – Gerec (90+2. Kochan)

ŠKF Sereď: Penksa – Sus, Michalík, Menich, Hučko – Adekuoroye, Bilas – Morong, Pankarićan (46. Špehar), Iván (77. St. Hillaire) – Lačný (82. Kuzma)

Gól: 19. Kostadinov

Žlté karty: 71. Qose – 61. Adekuoroye, 73. Lačný, 82. Morong, 90. Michalík

Rozhodovali: Dohál – Weiss, Jánošík

Diváci: 1020

Liptáci boli od úvodu aktívnejší. V 15. minúte Qose vypálil spoza veľkého vápna, no Penksa dokázal vyraziť jeho strelu. Po štyroch minútach Kostadinov potiahol domáci útok, sám ho aj zakončil a otvoril skóre – 1:0. Ružomberčania naďalej tlačili svojho súpera a snažili sa zveľadiť svoj náskok. Sereď im však nedovolila žiadnu akciu doviesť do úspešného konca a tak sa do prestávky na výsledku nič nezmenilo.

Do druhého dejstva mali lepší vstup hostia. V rozmedzí 49. a 51. minúty sa dostal do dvoch streleckých príležitostí Bilas. V prvom prípade namieril spoza šestnástky nad brvno, v druhom jeho šancu zneškodnil obranca. Minútu po hodine hry získali Ružomberčania priamy kop. Mustedanagić našiel centrom v šestnástke Masla, lenže hlavičku domáceho obrancu chytil brankár. V 64. minúte sa Maslo dostal k ďalšiemu zakončeniu hlavou a loptu usmernil tesne vedľa. V zápätí na druhej strane získala Sereď rohový kop. Po ňom sa ocitol vo veľkej šanci Adekuoroye, ale minul bránu. V ďalšom priebehu zápasu si už Ruža bez väčších problémov postrážila víťazstvo 1:0, vďaka čomu sa priblížila tretej Žiline na rozdiel jediného bodu.

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Ja si myslím, že prvý polčas bol zo strany Serede z hľadiska taktiky veľmi dobrý. Nám sa veľmi zle hralo do toho obranného bloku, čo mali. Nedokázali sme sa v tom presadiť. Pán Boh zaplať za šancu, z ktorej Kostadinov dal gól. V obrannom bloku sme sa veľmi ťažko dokázali presadiť. Takže skôr to bola taká obohrávaná. Proti tak hlbokému, celkom kvalitne spravenému, obrannému bloku dokáže hrať Barcelona, ale my určite nie. Síce sme prvý polčas opticky mali loptu častejšie my, nespomínam si, že by sme mali vyložené šance. Mali sme nejaké štandardky, ale neboli sme spokojní. Predpokladali sme, že tréner urobí nejaké zmeny v zostave, že určite budú viac aktívni. Aj keď sme to predpokladali, paradoxne sme zrazu úplne prestali hrať. Súper začal získavať druhé lopty, čo je vždy veľmi dôležité. Myslím si, že druhý polčas nebol z našej strany vôbec dobrý. Súperovi sme umožnili dve – tri gólové príležitosti, ale sú aj také zápasy. Som veľmi rád, že sme ho zvládli a získali tri body. Bol to pre nás ťažký zápas. So Sereďou to máme vždy takto o gól. Spomínam si na moje prvé stretnutie tuná. Hrali sme so Sereďou 0:0. Fakt je to pre nás veľmi ťažký súper a som rád, že sme to zvládli aj keď len 1:0 a po nie úplne dobrom výkone.“

Karel Stromšík (tréner Serede): „Gratulujem trénerovi k trom bodom. Čo sa týka nás, tak v prvom polčase to bolo veľmi zlé. Nechali sme hráčov Ružomberka pravidelne preberať loptu, neboli sme agresívni. Za 45 minút sme nevystrelili na bránu, čo je veľké sklamanie. Druhý polčas bol už z našej strany trochu lepší. Bol aj trošku zvýšený hlas v kabíne. Vytvorili sme si nejaké príležitosti. Jednu alebo dve, ale nestačilo to. Pretože pokiaľ prvý polčas takto premrháme, tak druhý polčas to je potom veľmi ťažké dohnať.“

Titulná foto: Stanislav Kmeť