24.5.2019

Ruža na záver sezóny podľahla domácej Žiline + VIDEO

V piatok 24. mája 2019 odohral Ružomberok zápas posledného desiateho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s domácou Žilinou.
4:2 (1:1)
Štadión MŠK Žilina
Nadstavba, 19:00
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Holec – Anang (59. Mihalík), Kaša, Králik, Holúbek – Bernát, Diaz, Myslovič (84. Gamboš) – Vallo, Boženík, Jánošík (77. Pečovský)

MFK Ružomberok: Čtvrtečka – Čurma, D. Kružliak, Jonec, Madleňák – Kochan (52. Brenkus), Qose – Kmeť, Mustedanagić, Kostadinov (67. V. Jedinák) – Gerec (72. Takáč)

Góly: 4. a 80. Boženík, 63. Holúbek, 66. Mihalík - 42. Qose (z 11m), 67. Mustedanagič

Žlté karty: 41. Kaša, 45. Myslovič, 50. Diaz – 41. Kostadinov, 52. D. Kružliak

Rozhodovali: Kmec – Benko, Bobko

Diváci: 1325

Už v 4. minúte otvoril skóre stretnutia Boženík, keď upratal odrazenú loptu do siete – 1:0. Domáci hráči si následne vypracovali ďalšie strelecké príležitosti, no tým chýbalo viac presnosti. Na druhej strane v 19. minúte Qose zakončením spoza šestnástky preveril Holeca. O dve minúty neskôr sa Vallo dostal pred Čtvrtečku a jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval Madleňák. Krátko na to na druhej strane Kochan výbornou kolmou prihrávkou vysunul Kostadinova, no jeho strelu vyrazil domáci gólman na roh. Po rohovom kope musel Holec opäť zasahovať, keď kryl Qoseho strelu. V 33. minúte Myslovič tesne minul ružomberskú bránu. Domáci futbalista bol aj naďalej aktívny. O päť minút neskôr jeho strelu zblokoval obranca na roh, po ktorom Diaz trafil žrď a následnú strelu Mysloviča vyrazil Čtvrtečka. V 41. minúte bol na druhej strane prenikajúci Gerec stiahnutý vo veľkom vápne a nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Qose a bez problémov vyrovnal na 1:1.

V 57. minúte získali futbalisti spod Dubňa priamy kop. Diaz sa rozhodol pre priame zakončenie, lenže loptu zatočil tesne nad brvno. Po šiestich minútach na druhej strane Brenkus našiel prihrávkou Kostadinova a jeho strelu zneškodnil Holec. Potom prišli na rad gólové momenty. V rozmedzí 63. až 67. minúty videli prítomní diváci tri góly. Najskôr Holúbek vrátil Žilinu do vedenia 2:1, po troch minútach Mihalík zvýšil na 3:1, no v zápätí strelil po Madleňákovej prihrávke pekný kontaktný gól Mustedanagić – 3:2. Liptákom sa už však nepodarilo výraznejšie zdramatizovať záver duelu. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby využil Boženík zaváhanie ružomberskej defenzívy a svojím druhým presným zásahom v stretnutí upravil skóre na 4:2. V 86. minúte získali hostia rohový kop. K hlavičke sa dostal Madleňák, lenže neprekvapil pripraveného Holeca. V nadstavenom čase sa taktiež po rohu dostal do zakončenia Mihalík, lenže minul bránu.

Ružomberok prehral v Žiline 2:4 a sezónu uzavrel na tretej priečke, kde má so ziskom 56 bodov dvojbodový náskok práve pred štvrtou Žilinou. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť priamo na žilinský štadión.