Ruža potešila fanúšikov piatimi gólmi + FOTO, VIDEO

Ružomberok privítal v 23. kole Fortuna ligy na svojom trávniku Tatran Prešov.

MFK Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Nagy, Ďubek (76. Sapara) – E. Daniel (82. Takáč), Faško, Gal Andrezly – Lačný (75. Š. Gerec)

1. FC Tatran Prešov: Ferenc – Petko, Bartek (16. Tuboneni), Dzúrik, P. Leško – Keresteš, D. Leško – Micherda, Katona, Trebuňák – Kubus (79. Mikluš)

Góly: 10. a 79. Gal Andrezly, 45. a 72. Faško, 76. Gerec

Rozhodovali: Sedlák – Somoláni, Borsányi

Diváci: 1226

Futbalisti spod Čebraťa netajili po prevažne remízových vystúpeniach nutnosť domáceho víťazstva. O to sa snažili už od začiatku. V 6. minúte našiel Gal Andrezly centrom Lačného a jeho hlavičku smerujúcu k žrdi vyrazil Ferenc. V 10. minúte poslal Daniel center pred bránu, kde sa Gal Andrezly nemýlil a hlavou otvoril skóre – 1:0. Ružomberčania mali aj naďalej prevahu. O sebe však dal vedieť aj Prešov. V 17. minúte to skúsil z väčšej vzdialenosti Katona a o štyri minúty neskôr Dávid Leško. V oboch prípadoch bol Hajdúch na mieste. Potom znova hrozili Liptáci. V 22. minúte Faško našiel prihrávkou Lačného, ktorý tiesnený dokázal vystreliť a Ferenc si pripísal úspešný zákrok. O sedem minút neskôr sa súboj týchto dvoch hráčov zopakoval po prihrávke Gal Andrezlyho a aj teraz z neho vyšiel úspešne gólman hostí, keď vyrazil strelu ružomberského útočníka na roh. Po polhodine hry vystrelil Ďubek spoza veľkého vápna tesne nad brvno. V 37. minúte pohrozil hráč hostí Trebuňák nepríjemnou krížnou strelou z ťažkého uhla, ktorá len tak tak míňala horný roh Hajdúchovej svätyne. V zápätí na druhej strane zneškodnil Ferenc nebezpečnú Lačného hlavičku. Na konci prvého polčasu sa dostal Faško až pred brankára a zvýšil na 2:0.

Domáca aktivita pokračovala aj po zmene strán. V 57. minúte našiel Ďubek z priameho kopu Petra Masla a ten hlavičkoval nad bránu. Po troch minútach Ďubek znova zahrával priamy kop. Tentokrát zvolil center na Kružliaka, ktorý hlavičkou minul bližšiu žrď. V 72. minúte Faško zužitkoval výbornú prihrávku Daniela – 3:0. Z ružomberskej strany to však nebolo všetko. Už po štyroch minútach striedajúci Gerec zakončil svoj únik ukážkovou strelou z uhla a zvýšil na 4:0. V 79. minúte zahrávali Liptáci rohový kop. Hostia odvrátili center spred brány na hranicu šestnástky, kde sa do lopty oprel Gal Andrezly a poslal ju presne k žrdi – 5:0. Po šiestich minútach mal šancu otvoriť si gólový účet v novom pôsobisku Takáč, ale bránici sa hráči Tatrana zblokovali jeho pokus. Ruža hrala až do konca aktívne a po víťazstve 5:0 si do tabuľky zapisuje zaslúžené tri body.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Bol to z našej strany veľmi dobre zvládnutý zápas. V našej hre bolo veľa dobrého, veľa súbojovosti, agresivity, šprintu, kolmosti. Vypracovali sme si veľké množstvo šancí a iba časť z nich sme premenili, takže z našej strany spokojnosť a sme radi, že sme tento zápas aj výsledkovo, aj herne zvládli.“

Miroslav Jantek (tréner Prešova): „Gratulujem Norovi k výbornému výsledku aj k výbornej hre. Rád by som mal také starosti ako on, povedzme s hráčmi ako je Sapara na lavičke. My v podstate, ukazuje sa nejaká realita, holý fakt, že dnes keď som tak pozrel na ihrisko, možno sme mali troch hráčov spĺňajúcich aspoň priemerné ligové kritériá. Aktuálne veľmi ťažko s tým niečo môžeme urobiť. Pre nás to, že šesť-sedem hráčov zo základu je zranených, je obrovský problém a je to veľká kvalita, ktorá chýba na ihrisku. Čo sa týka zápasu, asi bol kľúčový ten druhý gól, kedy skúsenému a jednoducho kvalitnému mužstvu by sa to nemalo stať, pretože tam boli v závere polčasu pasáže hry, kedy sme aj my mohli dať nejakým spôsobom aspoň nejaký gól a istým spôsobom možno zdramatizovať zápas. Na druhej strane domáci tam mali nejaké tri nájazdy na brankára, ktoré domáci nepremenili a vďaka Ferencovi nebolo už v prvom polčase o zápase rozhodnuté. Po treťom góle domáci pridali do ofenzívy, dali ďalšie dva góly. Jednoznačne zaslúžene vyhrali tento zápas.“