27.10.2018

Ruža uspela v domácom súboji s Trenčínom + FOTO, VIDEO

V sobotu 27. októbra 2018 odohral Ružomberok domáci zápas trinásteho kola Fortuna ligy s Trenčínom.
1:0 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
13. kolo, 13:45
MFK Ružomberok vs AS Trenčín

MFK Ružomberok: Macík – D. Kružliak, Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Takáč – Daniel, Mustedanagić (87. Kochan), Gal Andrezly (90 +. Kunca) – Gerec (71. Kostadinov)

AS Trenčín: Hrdlička – Yem, Šulek, Van Arnhem, Mahdioui, Julien - Ubbink, Čatkovič – Corryn (70. Kvocera), Chukwuemeka (56. Mance), Sleegers

Gól: 86. Gal Andrezly (z 11m)

Žlté karty: 27. Qose, 59. Urdinov, 60. D. Kružliak, 68. Maslo, 81. Kostadinov – 53. Umeh, 72. Yem, 75. Ubbink, 85. Hrdlička

Rozhodovali: Glova – Pozor, Jekkel

Diváci: 1166

Do duelu tabuľkových susedov mali aktívnejší vstup domáci hráči. V 6. minúte po Qoseho prihrávke Gerec pred bránou z otočky tesne minul bližšiu žrď. Po troch minútach tomu istému hráčovi naservíroval ďalšiu gólovú prihrávku Daniel, no aj teraz minul. V 12. minúte sa mohol zapísať do streleckej listiny Gal Andrezly, lenže po Danielovej prihrávke zblízka prestrelil bránu. Už po chvíli Takáč spoza šestnástky tesne minul spojnicu trenčianskej svätyne. V 21. minúte vyslal Gal Andrezly krížny pokus, ktorý minul vzdialenejšiu žrď. Po pätnástich minútach zahrávali Liptáci sériu rohových kopov a po treťom z nich Hrdlička chytil Twardzikovu strelu. V 42. minúte dali o sebe vedieť hostia, keď Corrynov pokus z uhla napokon skrotil Macík. V samom závere úvodného dejstva bol ešte dvakrát úspešný Hrdlička pri zakončeniach Mustedanagića.

V 65. minúte zahrával Daniel rohový kop, poslal center k bližšej tyčke a Gerecovu hlavičku zastavila žrď. Po troch minútach pohrozil hráč hostí Mance, ktorého strelu vyrazil Macík na roh. Zlomový moment prišiel v 82. minúte, kedy bol Gal Andrezly faulovaný v šestnástke a nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil sám faulovaný hráč. Hrdlička vystihol smer strely a vyrazil jedenástku. Tá sa však opakovala a Gal Andrezly už s prehľadom poslal loptu do horného rohu – 1:0. V závere už Liptáci bez problémov ustrážili výsledok a pripísali si na svoje konto dôležité tri body.

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Mali sme výborný vstup do stretnutia. Hrali sme veľmi aktívne, vysoko sme napádali. Z toho pramenili šance, ktoré sme mali a myslím si, že už v prvom polčase sme mali skórovať. To sa bohužiaľ nestalo, ale pre nás to je možno aj trošku lepšie, pretože my ak v prvom polčase vedieme, tak potom máme veľký problém s druhými polčasmi. Takže pre nás možno dobre, že sme išli po polčase do kabín za stavu 0:0. V druhom polčase súhlasím s pánom trénerom, že Trenčín pridal a my sme sa dostali do trošku hlbšieho obranného bloku. Aj tak si ale nespomínam či mal Trenčín nejakú šancu alebo strelu na bránu. Čiže sme ako tím celkom dobre bránili, čo sme v predchádzajúcich zápasoch nerobili. Potom zápas rozhodla penalta. Takže ja som veľmi rád, že sme tuná doma potvrdili to, že u nás sa len tak nebude vyhrávať. Som rád, že sme dnes zvládli ťažký zápas s kvalitným súperom. Chlapcom do kabíny blahoprajem. Musíme na to nadviazať v ďalších stretnutiach.“

Vladimír Cifranič (asistent trénera Trenčína): „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas v ťažkých podmienkach. Samozrejme Ružomberok má svoju kvalitu hlavne v domácom prostredí. Hral aktívne, hral dobre. Potvrdil to aj prvý polčas. Bol agresívnejší, vytvoril si viac gólových príležitostí ako my, nepremenil ich. V druhom polčase sme sa zlepšili. Dovolím si tvrdiť, že sme vyrovnali hru, ale opäť sme sa nedostali do nejakých veľkých šancí. K penalte sa nebudem vyjadrovať, na to je tam rozhodca. Súper dal gól, my sme nedali, takže zvíťazil zaslúžene.“