17.7.2020

Ruža v Trnave vybojovala miestenku do pohárovej Európy + VIDEO

V piatok 17. júla 2020 odohral Ružomberok v Trnave druhé kolo baráže o účasť v Európskej lige s domácim Spartakom Trnava.
0:2 (0:0)
Štadión Antona Malatinského, Trnava
Baráž o EL
FC Spartak Trnava vs MFK Ružomberok

FC Spartak Trnava: Rusov – Turňa, Izuchukwu, Moenza – Tzandaris, Benovič (68. Tešija), Saymon, Gamboš (82. Nsumoh), Vukojević, Yao – Bamidele Isa

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mojžiš – Kojnok (58. Ďungel), Zsigmund (67. Brenkus), Takáč, Múdry, Madleňák (56. Mrva) – Gerec, Regáli

Góly: 81. Maslo (z 11m), 90.+2 Takáč

Žlté karty: 37. Vukojević – 25. Madleňák, 58. Kojnok, 62. Zsigmund, 69. Takáč, 86. Brenkus, 90. Macík

Červená karta: 87. Bamidele

Rozhodovali: Gemzický – Bednár, Ferenc

Diváci: 3959

V 3. minúte pohrozil Vukojević, keď vystrelil z väčšej vzdialenosti nad bránu. Po sedemnástich minútach Liptáci zatlačili svojho súpera pred jeho šestnástku. Na konci ich ofenzívnej snahy bola hlavička Gereca, ktorú zneškodnil Rusov. V 24. minúte poslal Mojžiš z ľavej strany prihrávku pred bránu, kde našiel Regáliho, ale jeho strelu bez problémov chytil brankár. Po troch minútach Gerec nebezpečne vystrelil z mierneho uhla a jeho zakončenie vyrazil Rusov. V 42. minúte Bamidele pohotovo vypálil spoza Masla a lopta skončila tesne nad brvnom. Ten istý hráč to už po chvíli vyskúšal opäť, lenže spoza veľkého vápna minul vzdialenejšiu žrď. V 45. minúte sa Yao predral k strele z vnútra šestnástky, lenže tiesnený zakončil mimo bližšej žrde.

V 52. minúte Gamboš zaujal rozohrávkou rohového kopu, keď center zatočil do brány, tam však bol pripravený Macík. Po dvanástich minútach vystrelil na bránu Regáli, ale Rusov nemal s jeho zakončením väčší problém. V 73. minúte Tešija našiel peknou prihrávkou Bamideleho, ktorý hlovou vo veľkej šanci minul odkrytú časť ružomberskej brány. O sedem minút neskôr bol v pokutovom území faulovaný Mojžiš a nariadenú jedenástku s prehľadom premenil Maslo – 0:1. V 85. minúte Nsumoh v šanci minul vzdialenejšiu žrď. Po troch minútach dostal Bamidele červenú kartu a Spartak dohrával v početnej nevýhode. Napriek tomu sa však snažil o vyrovnanie a minútu pred koncom riadnej hracej doby Tešija vo veľkej šanci zvolil pred Macíkom miesto strely prihrávku pred odkrytú časť brány a hostia krátko po tom loptu odvrátili na roh, po ktorom Anthony hlavou tesne minul. V nadstavenom čase Takáč po peknej Ďungelovej prihrávke zvýšil náskok hostí – 0:2. Následne mohol ešte Trnavu vrátiť do zápasu Vukojević, ale nepremenil pokutový kop, keď z jedenástich metrov namieril nad brvno. Ružomberok vyhral nad Trnavou 2:0 a vybojoval si miestenku do Európskej ligy.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Dnes to bol vyrovnaný zápas, rozhodli sme z penalty, súper svoje šance zahodil. Sme šťastní a ideme domov. Bola to fantastická sezóna, ďakujem chlapcom za všetko, zmenili mi život k lepšiemu."

Marián Šarmír (tréner Trnavy): „Ťažko sa mi to hodnotí, je mi ľúto divákov. Prišli sme v hojnom počte a videli to, čo viedli zo strany istých pánov, ktorí ovplyvnili zápas. Podľa toho, čo som videl z lavičky, to bola vymyslená penalta, pozriem si záznam. Mrzí ma, že sme neprehrali férovo. Urobíme všetko pre to, aby bol európsky pohár v Trnave na budúci rok."