7.4.2017

Ruža zvíťazila v priateľskom stretnutí o osem gólov + FOTO

V 26. kole Fortuna ligy sa mal Ružomberok podľa pôvodného plánu predstaviť v Myjave, ktorá však pred začiatkom jarnej časti odstúpila zo súťaže a tak si futbalisti spod Čebraťa v domácom priateľskom stretnutí zmerali sily s nováčikom lotyšskej najvyššej súťaže SK Babite.
8:0 (4:0)
MFK Ružomberok - UT
MFK Ružomberok vs SK Babite

MFK Ružomberok: Macík (61. Krajčírik) – Čurma (61. P. Maslo), J. Maslo (46. D. Kružliak), Menich, A. Lovás – Takáč, Nagy (46. Faško), Gerát – E. Daniel (46. Gal Andrezly), Almaský (61. Kupec) – Lačný

SK Babite: Morozs – Studäns, Kuzmins, Danilau, Sushkin, Konate, Saveljevs, Mukins, Khomyn, Mochalin, Khokhlov
Náhradníci: Kudrjavcevs – Baikovs, Vorobjovs, Davidenkovs, Dresmanis, Salminš, Bagdasarjans, Fjodorovs

Góly: 5. Almaský, 17., 51. a 68. Lačný (tretí z 11m), 25. J. Maslo, 32. Nagy, 47. Faško (z 11m), 83. D. Kružliak

Žlté karty: 44. Takáč - 19. Danilau

Rozhodovali: Horváth - Súkeníková, Rojček

Diváci: 158

Liptáci mali aktívny vstup do stretnutia, za čo boli odmenení v 5. minúte, kedy po Danielovej prihrávke poslal loptu do siete Almaský – 1:0. Po dvanástich minútach sa Daniel dobre zorientoval vo veľkom vápne a gólovú prihrávku neodmietol Lačný, ktorý peknou strelou zvýšil ružomberský náskok na 2:0. Už po chvíli zahrávali hostia roh a Mochalin hlavičkoval tesne nad. V 23. minúte Takáč potiahol útok stredom ihriska, lenže strelou spoza pokutového územia minul bránu. Už po dvoch minútach získal Ružomberok priamy kop takmer z hranice šestnástky a Ján Maslo nekompromisne namieril medzi žrde – 3:0. Hneď po treťom góle si domáci celok vypracoval ďalšie dve nebezpečné príležitosti, ktoré však nezužitkoval. V 32. minúte Nagy prebral loptu od Daniela a tvrdou strelou spoza šestnástky rozvlnil sieť – 4:0. Po desiatich minútach to už aktívny Daniel vyskúšal sám, no jeho strelu z hranice veľkého vápna vyrazil Morozs. V závere prvého polčasu zahrávali hostia nebezpečnú štandardnú situáciu, ale Khomyn po kratučkej prihrávke napálil do múru.

Hneď na začiatku druhého dejstva získali Ružomberčania pokutový kop, ktorý premenil nový muž na trávniku Faško – 5:0. V 51. minúte zaznamenal svoj druhý gól v stretnutí Lačný a zvýšil na 6:0. O štyri minúty neskôr pohrozil strelou z vnútra šestnástky Konate, ktorú domáca obrana zblokovala na rohový kop. V 56. minúte našiel Gerát v súperovom veľkom vápne Lačného a ten pri šanci na hetrik namieril tesne nad brvno. Po piatich minútach Baikovs pohrozil nebezpečnou hlavičkou smerujúcou pod brvno a Macík úspešne zakročil. V 68. minúte získali Liptáci druhý pokutový kop v stretnutí, ktorý premenil Lačný a skompletizoval svoj hetrik – 7:0. Po štyroch minútach to skúsil z uhla Kupec a brankár bol na mieste. Krátko na to zastavilo Takáčovu strelu brvno. V 80. minúte Faško vystrelil spoza pokutového územia na stred súperovej svätyne, ale gólman lotyšského celku bol pripravený. Po troch minútach sa pred bránou nemýlil Kružliak a dopravil loptu do siete. V 87. minúte to skúsil z hranice veľkého vápna Takáč, no jeho pokus zapadol tesne vedľa horného rohu.