14.9.2019

Ružomberok doma remizoval so Sereďou + FOTO, VIDEO

V sobotu 14. septembra 2019 odohral Ružomberok domáci zápas ôsmeho kola Fortuna ligy so Sereďou.
1:1 (1:0)
MFK Ružomberok
8. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs ŠKF Sereď

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kojnok, Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kostadinov, Zsigmund, Qose (72. Takáč), Regáli (56. Mário Almaský) – Gerec (81. Ďungel), Novotný

ŠKF Sereď: Iliev – T. Dabó, Ba, Hučko, Slaninka – Adekuoroye (46. Pankarićan) – Iván, Ventúra, Rorič (68. Louka), Nascimento (60. Morong) – Špehar

Góly: 28. Qose – 75. Morong

Žlté karty: 77. Gerec, 79. Zsigmund – 45. T. Dabó, 81. Pankarićan

Rozhodovali: Marhefka – Kováč, Borsányi

Diváci: 1248

V 13. minúte to skúšal Zsigmund spoza veľkého vápna, ale mieril nad brvno. O osem minút neskôr sa ten istý hráč dostal k strele z podobnej pozície a jeho zakončenie zneškodnil Iliev. V 28. minúte sa hostia dopustili nedovoleného zákroku. Štandardnú situáciu pohotovo rozohral Kostadinov, ktorý našiel aktívneho Zsigmunda. Strelu ružomberského stredopoliara vyrazil brankár pred seba a Qose už nemal problém upratať loptu do siete – 1:0.

Hneď na začiatku druhého polčasu Ventúra nebezpečne vystrelil a Krajčírik vyrazil jeho strelu. V 55. minúte to vyskúšal spoza šestnástky domáci Twardzik. Iliev vyrazil loptu pred seba a následne ju stihol ukryť do náručia pred nabiehajúcim Regálim. Po trinástich minútach zahrával Kostadinov rohový kop. Lopta vypadla brankárovi a následne ju nedokázal odpratať ani obranca, no Liptáci nepotrestali súperove zaváhanie. Táto situácia mrzela domácich dvojnásobne v 75. minúte, kedy Pankarićan našiel Moronga, ktorý sa pred Krajčírikom nemýlil a vyrovnal na 1:1. Po piatich minútach Iván vyslal krížnu strelu z uhla a pri vzdialenejšej žrdi úspešne zasiahol ružomberský gólman.

Ohlasy trénerov

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Dnes sme všetko podriadili úspešnému výsledku. Nenachádzame sa v dobrej situácii, takže je jasné o čo nám asi pôjde. Organizovanou, poctivou defenzívou sme sa chceli pokúsiť súperovi zabrániť aby dal gól. To sa nám v prvom polčase darilo, dokonca sme sa ujali vedenia po nekoncentrácii súpera, čiže s prvým polčasom spokojnosť. V druhom polčase bola hra vyrovnaná celý zápas. V podstate sa nič nedialo. Bol to medzišestnástkový zápas, ktorý sa divákom nemohol moc páčiť, ale bohužiaľ naša situácia je ťažká. Potom sa stala chyba, ktorá nás stála body, čo ma veľmi mrzí. Nevieme sa vymotať z ťažkej situácie. Zase sme hlbšie a hlbšie v probléme a už je toho na nás moc. Gratulujem súperovi k bodu, hral férovo. Všetko bolo dnes v poriadku až na to, že sme nezískali tri body.“

Slavche Vojneski (tréner Serede): „Bol to dobrý a ťažký zápas. Celý čas sme sa pripravovali na Ružomberok, sledovali sme jeho hru. Zase sa stalo to, čo sa nám stáva, prišla chvíľková strata koncentrácie. Tentokrát stačila päťsekundová, aby sme inkasovali gól. Je to aj preto, lebo máme veľa nových hráčov a treba s nimi ešte veľa pracovať. Remíza je podľa mňa spravodlivá aj keď domácim sa možno máli.“