17.8.2019

Ružomberok dotiahol dvojgólovú stratu a remizoval v Senici + VIDEO

V sobotu 17. augusta 2019 odohral Ružomberok zápas piateho kola Fortuna ligy s domácou Senicou.
2:2 (2:1)
Štadión FK Senica
5. kolo, 19:00
FK Senica vs MFK Ružomberok

FK Senica: Taborda – Krč, Didiba, Dias, Klapan – El Moudane, Totka (90+2. Košút) – Addo, Yenne (71. Baumgartner), Ramirez (71. Sulley) – Castaňeda

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Maslo, Twardzik, Mojžiš – Qose (46. Novotný), Brenkus (83. F. Hašek) – Kostadinov, Takáč, Regáli – Gerec

Góly: 19. a 31. Castaňeda – 45.+2 Twardzik (z 11m), 65. Novotný

Žlté karty: 49. Krč, 59. Dias, 75. Baumgartner – 29. Krajčirík, 40. Takáč, 45+3. Qose

Červená karta: 90. Dias (po druhej žltej)

Rozhodovali: Marhefka – Ferenc, Hrmo

Diváci: 514

Ako prví pohrozili Liptáci, lenže krížnu strelu z 3. minúty vyrazil Taborda. V 19. minúte Castaneda dostal peknú prihrávku za obranu a bez problémov otvoril skóre – 1:0. O sedem minút zahrával El Moudane priamy kop. Jeho center Krajčírik neskrotil a pred dorážajúcimi hráčmi odkopol loptu do bezpečia Qose. V 31. minúte získala Senica pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Castaneda. Krajčírik vyrazil jeho prvú strelu, no Castaneda z dorážky zvýšil na 2:0. Po štyroch minútach Brenkus našiel centrom z priameho kopu Mojžiša, ktorý hlavičkoval nad. V 43. minúte domáci vyzvali k zakončeniu peknou prihrávkou Totku, ktorého v poslednej chvíli pred Krajčírikom odzbrojil Twardzik. Na konci prvého polčasu bol v šestnástke faulovaný Kostadinov a nariadený pokutový kop premenil Twardzik – 2:1.

Ruža povzbudená kontaktným gólom vstúpila do druhého dejstva so snahou o vyrovnanie. V 50. minúte Takáč našiel centrom z priameho kopu pri vzdialenejšej žrdi Twardzika, no ten hlavičkoval mimo brány. Po troch minútach tiesnený Novotný pálil z uhla, ale Taborda vyrazil jeho strelu. V 65. minúte poslal Mojžiš loptu pred bránu, kam si nabehol Novotný a v sklze prekonal brankára – 2:2. Po štyroch minútach Senica pohrozila nebezpečným centrom, ktorý si napokon nenašiel cestu medzi žrde. V 85. minúte Baumgartner odcentroval pred ružomberskú bránu a tiesnený Sulley v dobrej pozícii hlavičkoval mimo brány. Krátko na to obranca zblokoval ďalšiu Sulleyovu strelu na roh. V nervóznom závere najskôr videl červenú kartu domáci tréner Michal Ščasný a o chvíľu po druhej žltej aj senický futbalista Roberto Dias. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Ružomberok remizoval na Záhorí 2:2.