20.10.2018

Ružomberok prehral so Sereďou + VIDEO

V sobotu 20. októbra 2018 odohral Ružomberok pod Zoborom, kde má svoj prechodný domov ŠKF iClinic Sereď, zápas 12. kola Fortuna ligy.
3:1 (0:1)
FC Nitra, a. s.
12. kolo, 17:00
ŠKF Sereď vs MFK Ružomberok

ŠKF Sereď: Nwolokor – Loduha, Menich, Michalík, Sus – Adekuoroye, Ventúra – Ulrich (80. Richnák), Pankarićan (72. Ondong - Mba), Gatarić (90. Subotić) – Morong

MFK Ružomberok: Macík – D. Kružliak, Maslo, Twardzik, Urdinov – Kochan (83. Takáč), Qose – Daniel, Kostadinov (60. Gerec), Gal Andrezly – Tandir (60. Mustedanagić)

Góly: 49. Morong, 58. Gatarić, 81. Ondong - Mba – 44. Kochan

Žlté karty: 26. Ventúra, 77. Morong, 90. Michalík – 13. Kostadinov, 62. Daniel, 71. Kochan, 77. Mustedanagić

Rozhodovali: Hrčka – Benko, Bednár – Pavlík

Diváci: 490

V 6. minúte Daniel zahrával rohový kop, pri bližšej žrdi našiel Masla a jeho hlavičku chytil Nwolokor. Po šiestich minútach sa na druhej strane dostal k zakončeniu Gatarić a tesne minul horný roh. V 20. minúte Qose preveril domáceho brankára, no ten bol na mieste. O osem minút Loduha poslal nebezpečný center do ružomberskej šestnástky, lenže Morong v dobrej pozícii hlavičkoval nepresne. V 44. minúte Kochan vypálil spoza pokutového územia. Lopta sa odrazila od žrde do Nwolokora, od ktorého putovala do siete – 0:1. V nadstavenom čase sa snažil o vyrovnanie Gatarić, ale namieril nad.

V 48. minúte Daniel vystrelil z hranice šestnástky tesne nad brvno. Vzápätí na druhej strane získala Sereď rohový kop, po ktorom Morong namieril do žrde a lopta si od nej našla cestu do brány – 1:1. V 54. minúte sa dostal do veľkej šance Tandir, ale jeho strelu smerujúcu k bližšej tyčke vyrazil brankár. Po štyroch minútach sa Gatarić preštrikoval k zakončeniu a krížnou strelou otočil stav stretnutia na 2:1. V 61. minúte musel Nwolokor vyrážať Mustedanagićovu strelu na roh. Po deviatich minútach to vyskúšal Sus, lenže minul vzdialenejšiu žrď. V 81. minúte Ondong - Mba zvýšil skóre na konečných 3:1.