12.5.2018

Ružomberok prehral v Trenčíne + VIDEO

V sobotu 12. mája 2018, odohral Ružomberok zápas 9. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Trenčínom.
3:1 (2:0)
MESTSKÝ FUTBALOVÝ ŠTADIÓN NA SIHOTI TRENČÍN
Nadstavba, 17:45
AS Trenčín vs MFK Ružomberok

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek (74. Čögley), Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Ubbink, Paur (68. van Arnhem) – Beridze, Čataković, Sleegers (87. Azango)

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, Jonec, Menich, Pikk – Qose, Ľupták, Gešnábel (46. Takáč) – Daniel, Gerec (46. Haskić), Gal Andrezly (83. Čapek)

Góly: 18. Šulek, 38. Paur, 73. Čataković - 65. Haskić

Žlté karty: 42. Skovajsa, 75. Čögley - 9. Gešnábel, 85. Menich

Rozhodovali: Kružliak - Vorel, Špivák

Diváci: 1012

Prvú šancu si v 3. minúte vypracovali domáci hráči, keď Ubbink našiel v šestnástke Čatakovića, no ten vo výhodnej pozícii prestrelil bránu. Po pätnástich minútach Šulek potiahol útok po pravej strane, vošiel do veľkého vápna a strelou spoza obrany otvoril skóre – 1:0. V 21. minúte zahrávali Liptáci roh a Qose vystrihol krásne nožničky, lenže Šemrinec výborne zareagoval a vyrazil strelu smerujúcu k žrdi. V 36. minúte Gešnábel vystrelil z vnútra šestnástky tesne vedľa. Po dvoch minútach Skovajsa poslal center z ľavého krídla, na ktorý najlepšie zareagoval Paur a hlavou usmernil loptu do siete – 2:0.

V 50. minúte to vyskúšal z hranice veľkého vápna technickou strelou Paur, ale Macík zachytil loptu smerujúcu pod brvno. Po štyroch minútach si ružomberský gólman poradil aj so zakončením Čatakovića. V 56. minúte to skúšal Sleegers a Macík bol na mieste. V 60. minúte Ľupták vystrelil spoza pokutového územia a o pár centimetrov minul trenčiansku svätyňu. V zápätí na druhej strane Paur v šanci hlavou poslal loptu tesne vedľa. V 65. minúte Gal Andrezly potiahol útok po ľavom krídle a prihral na Haskića, ktorý namieril z hranice šestnástky presne k žrdi – 2:1. O osem minút sa však opäť domáci tešili z dvojgólového vedenia, keď skóroval Čataković – 3:1. V 81. minúte Daniel vystrelil z uhla, lenže rozvlnil len bočnú sieť. Po troch minútach van Arnhem dostal peknú prihrávku do vnútra šestnástky a vystrelil nad brvno. Minútu pred koncom riadnej hracej doby Beridze výborne našiel pred bránou Ubbinka a jeho zakončenie pohotovo vyrazil Macík.