3.11.2018

Ružomberok prehral v Žiline + VIDEO

V sobotu 3. novembra 2018 odohral Ružomberok zápas štrnásteho kola Fortuna ligy s domácou Žilinou.
3:0 (1:0)
Štadión MŠK Žilina
14. kolo, 13:45
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Holec – Tomič, Kaša, Šušnjar, Sluka – Fazlagič – Káčer, Škvarka (68. Holúbek) – Mihalík (86. Králik), Boženík (81. Balaj), Diaz

MFK Ružomberok: Macík – D. Kružliak, Jonec (81. Kunca), Twardzik, Urdinov – Daniel, Qose, Takáč (78. Kostadinov), Gal Andrezly – Mustedanagić, Gerec (64. Tandir)

Góly: 45+1. Boženík, 81. Holúbek, 90. Sluka

Žlté karty: 28. Sluka, 62. Kaša, 74. Boženík - 21. Qose, 36. Twardzik, 76. Mustedanagić, 80. Tandir

Rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Žákech

Diváci: 2384

V 16. minúte poslal zaujímavý pokus z hranice veľkého vápna Mustedanagić a len tesne minul vzdialenejšiu žrď. O dvadsaťdva minút neskôr vystrelil Škvarka spoza veľkého vápna a Macík chytil jeho strelu. Krátko na to sa rútil sám na bránu Boženík, ktorý sa zrazil s Macíkom a následne vystrelil na odkrytú bránu, odkiaľ Kružliak pohotovo odhlavičkoval loptu. V 41. minúte sa Gerec natiahol za Gal Andrezlyho centrom, ale nie príliš razantnú hlavičku z ťažkej pozície chytil Holec. Po dvoch minútach Daniel našiel pred bránou Mustedanagića, no jeho strelu zneškodnil brankár. V nadstavenom čase sa dostal do šance Boženík a mladý ofenzívny futbalista otvoril skóre – 1:0.

Liptáci vstúpili do druhého dejstva odhodlaní odpovedať na inkasovaný gól do šatne. V 48. minúte sa Danielovi podarilo dostať cez obrancu do streleckej pozície, ale pokus z uhla chytil Holec. Po piatich minútach Daniel potiahol útok po pravej strane a následne sa jeho prihrávka dostala k Mustedanagićovi, ten však v dobrej pozícii zakončil nepresne. Na druhej strane vzápätí pohrozil Káčer, lenže spoza veľkého vápnavystrelil nad. V 56. minúte zahrávali Liptáci priamy kop. Po ňom Holec vyrazil Twardzikovu strelu spoza pokutového územia aj následnú Gerecovu dorážku. O dve minúty neskôr Gal Andrezly našiel centrom Mustedanagića, no ten hlavičkoval nad brvno. V 65. minúte vystrelil Mustedanagić z väčšej vzdialenosti a len tesne minul žrď. Krátko na to na druhej strane Boženík namieril z hranice šestnástky tesne vedľa. V 71. minúte získala Žilina priamy kop z nebezpečnej pozície, Káčer však neposlal loptu medzi tri žrde. O sedem minút neskôr zakončoval Daniel, lenže z otočky minul vzdialenejšiu žrď. Veľká snaha hostí neslávila úspech, naopak v 81. minúte Holúbek zvýšil na 2:0. Po štyroch minútach to opäť skúšal Mustedanagić aj tentokrát však umiestnil strelu tesne vedľa. V samom závere sa pred Macíkom nemýlil Sluka a Ružomberok zaznamenal vzhľadom na priebeh stretnutia krutú prehru 0:3.