1.3.2020

Ružomberok remizoval s Michalovcami + FOTO, VIDEO

V nedeľu 1. marca 2020 odohral Ružomberok domáci zápas 21. kola Fortuna ligy s Michalovcami.
1:1 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
21. kolo, 15:30
MFK Ružomberok vs MFK Zemplín Michalovce

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Mário Mrva, Twardzik – Kojnok (83. Kmeť), Kostadinov, Zsigmund, Takáč (75. Gerec), Mojžiš – T. Bobček, Regáli (57. Almási)

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Grič, Carrillo, Soler – Konstantinidis, Turik (76. Neofytidis), Begala, Danko, Vojtko – Žofčák (82. Diarra), Kvocera (68. Hovhannisyan)

Góly: 85. Kmeť – 64. Danko

Žlté karty: 80. Almási – 11. Carrillo, 51. Konstantinidis, 89. Vojtko, 90. Danko

Rozhodovali: Prešinský – Ferenc, Žákech

Diváci: 1064

Pokiaľ by Ruža v predposlednom kole základnej časti doma zvíťazila, definitívne by si zaistila účasť v prvej šestke. Proti tomu ale rozhodne boli hostia, ktorí doteraz získali len o bod menej a taktiež sa uchádzajú o pôsobenie v nadstavbovej skupine o titul. V 5. minúte futbalisti zo Zemplína preverili Macíka strelou z hranice šestnástky, no ten bol na mieste. O sedem minút neskôr Zsigmund vypálil spoza šestnástky a zblokovanú strelu musel Kira vyraziť spod brvna. V ďalšom priebehu boli aktívnejším mužstvom domáci, lenže hostia pozorne bránili a viackrát dokázali uhasiť nebezpečenstvo pred svojou bránou. Do jednej z najväčších šancí úvodného dejstva sa dostával v 43. minúte Tomáš Bobček, no jeho strieľanú prihrávku z dobrej pozície v poslednej chvíli odvrátil pred nabiehajúcimi hráčmi v oranžových dresoch Mancilla.

Ružomberská aktivita pokračovala aj po zmene strán, no Liptákom sa nedarilo vypracovať si čistejšiu šancu na skórovanie. Práve naopak, v 64. minúte sa dostal Danko do samostatného úniku, poradil si s vybehnutým Macíkom a strelou ponad rýchlo sa vracajúceho Čurmu otvoril skóre – 0:1. O sedem minút neskôr Twardzik predviedol pekný strelecký pokus zo stredu ihriska, ktorý zapadal pod brvno a Kira musel zasahovať. V 79. minúte mal Twardzik ďalšiu šancu na vyrovnanie, keď si hlavný rozhodca všimol ruku hráča hostí vo veľkom vápne a nariadil jedenástku, lenže strelu tradičného exekútora pokutových kopov vyrazil brankár. V 85. minúte zahrávali Liptáci rohový kop. Hostia odvrátili loptu mimo svojej šestnástky, kam si nabehol striedajúci Kmeť a peknou strelou vyrovnal na 1:1. Domáci tím sa následne snažil o kompletný obrat, no už mu nezostávalo veľa času a duel sa skončil remízou. Ruža má po stretnutí 28 bodov a nachádza sa na štvrtom mieste, no len o bod menej majú piaty Trenčín, šiesta Trnava a siedme Michalovce. O všetkom tak rozhodne až posledné kolo, ktoré odohrá Ružomberok v sobotu 7. marca 2020 o 15:30 na pôde lídra súťaže Slovana Bratislava..

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Nám bod nič nerieši, tak sme sa snažili výsledkovo zvládnuť tento zápas, ale o zápase rozhodla jedna dôležitá vec. Nervozita na kopačkách našich chlapcov bola taká enormná, že sa nevedeli dostať do tempa, nevedeli si presne prihrať. Bolo tam veľa nepresností, bolo tam veľa chaosu v niektorých chvíľach. Súper rozumne bránil, prehustil svoju defenzívu. Vedeli sme, že budú nebezpeční v brejkových situáciách, čo sa aj potvrdilo pri góle na 0:1. Potom nastalo vzopätie všetkých síl. Ďalšia rana prišla, keď sme nepremenili pokutový kop, ale napriek tomu sme vyrovnali krásnym gólom Matúša Kmeťa. Do konca zápasu sme mali ešte nejaké závary, ale niekto tam hore chce, aby to bolo zamotané až do posledného kola. Pre zaujímavosť našej ligy to je veľmi dobre, ale pre mňa osobne je to veľmi zle, že musím takto nervovo trpieť. Diváci si ale užijú posledné kolo. Uvidíme ako to dopadne. Šanca ešte je, takže musíme sa pripraviť na Slovan Bratislava, skúsiť výsledkovo zlomiť súpera a dostať sa do prvej šestky.“

Jozef Majoroš (tréner Michaloviec): „Čakali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Prišli sme sem s nejakým zámerom, ktorý sa nám darilo napĺňať hlavne v obrannej fáze do osemdesiatej minúty. Potom posledných desať minút to už nebolo dobré, ale do osemdesiatej minúty mal súper prevahu, ale nedokázal si vypracovať vyložené šance. My sme hrali na brejkové situácie. Z toho nám jedna vyšla. Dali sme gól. Samozrejme mrzí ma, že na konci sme dostali gól, ale taký je futbal a o mužstvách, ktoré postúpia do hornej šestky sa rozhodne v poslednom kole.“