11.8.2018

Ružomberok si odváža bod z Dunajskej Stredy + VIDEO

Štvrté kolo Fortuna ligy prinieslo súboj tímov, ktoré v tejto sezóne ešte nenašli premožiteľa.
2:2 (1:1)
MOL Aréna
4. kolo, 19:00
FC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, Kone, Šimčák – Herc, Kalmár, M. Vida (80. Záhumenský), Pačinda – K. Vida (88. Divković), Bayo

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Kostadinov (86. Kunca), Takáč – Daniel, Tandir, Gal Andrezly

Góly: 42. K. Vida, 58. Pačinda (z 11m) - 17. Tandir, 72. Qose

Žlté karty: 29. M. Vida - 32. Gal Andrezly, 48. Qose, 56. Tandir, 57. Macík, 76. Urdinov

Rozhodovali: Smolák - E. Weiss, Hrčka

Diváci: 7043

V 12. minúte si domáci hráči vypracovali nebezpečný protiútok, ale Bayo miesto prihrávky pred bránu, zvolil nepresnú krížnu strelu z uhla. Po minúte na druhej strane Jedlička odvrátil Gal Andrezlyho strieľaný center. Krátko na to vyskúšal Gal Andrezly strelu spoza pokutového územia, lenže namieril nad. V 17. minúte Takáč našiel ideálnou prihrávkou z ľavej strany Tandira a ten sa pred bránou nemýlil – 0:1. Po štyroch minútach Pačinda vystrelil spoza šestnástky a pokus smerujúci k žrdi skrotil Macík. V 23. minúte sa Vida rútil sám na Macíka, no ružomberský gólman predviedol výborný zákrok a nohou zachytil loptu smerujúcu do siete. Po dvoch minútach Macík opäť podržal svojich spoluhráčov, keď vyrazil Hercovu strelu mierenú do horného rohu. V 40. minúte vystrelil Šimčák tesne nad spojnicu. Domáca aktivita pokračovala aj naďalej a v 42. minúte Kristopher Vida hlavou vyrovnal na 1:1. Vzápätí na druhej strane Jedlička chytil Tandirovu hlavičku.

Krátko po zmene strán Tandir druhýkrát rozvlnil sieť, ale gól neplatil pre ofsajd. V 49. minúte Bayo vystrelil spoza šestnástky, no mieril nepresne. Po piatich minútach vyslal peknú strelu Kristopher Vida a loptu zastavila žrď. V 56. minúte Kostadinov vystrelil spoza hranice veľkého vápna a tesne minul. O dve minúty neskôr získala Dunajská Streda pokutový kop a ten premenil Pačinda – 2:1. Už po chvíli mohol vyrovnať Takáč, lenže z hranice šestnástky pálil vysoko nad. V 69. minúte Tandir po rohovom kope hlavičkoval vedľa brány. Po dvoch minútach Daniel nahral na hranicu šestnástky Qosemu, no ten vystrelil vysoko nad. V 72. minúte Gal Andrezly pekne prihral dozadu na Qoseho a ten ďalekonosným pokusom prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:2. Po štyroch minútach Daniel hľadal nebezpečným centrom pred opustenou časťou brány Gal Andrezlyho, no ten v podobnej situácii nenapodobnil gól z predchádzajúceho kola do žilinskej siete. V 77. minúte sa na opačnej strane dostal do veľkej šance Bayo, ale zblízka minul bránu. Po dvoch minútach Šatka hlavičkoval nad brvno. Krátko na to na druhej strane Daniel pokusom spoza pokutového územia minul horný roh. V 82. minúte vystrelil z väčšej vzdialenosti Qose, lenže minul domácu svätyňu. Po dvoch minútach strieľal spoza veľkého vápna Takáč, no aj on tesne minul a zápas sa skončil remízou 2:2.