30.3.2019

Ružomberok vybojoval bod v nadstavenom čase + FOTO, VIDEO

V sobotu 30. marca 2019 odohral Ružomberok domáci zápas druhého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Žilinou.
1:1 (0:1)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
Nadstavba, 15:30
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, D. Kružliak, Jonec – Qose, Takáč – Kmeť (60. Gerec), Kostadinov (79. Jedinák), Gal Andrezly – Tandir (66. Mustedanagić)

MŠK Žilina: Holec – Kaša, Králik, Minárik – Anang, Káčer, Diaz, Sluka – Škvarka (70. Tomič), Balaj (73. Boženík), Mihalík (84. Pečovský)

Góly: 90.+ Králik (vlastný) - 40. Sluka

Žlté karty: 42. Qose, 70. Maslo, 90.+ Čurma – 86. Diaz, 89. Káčer, 90.+ Sluka

Červená karta: 90.+ Diaz (po druhej žltej)

Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Bálint

Diváci: 1636

Hoci mali aktívnejší vstup do stretnutia domáci hráči, prvú vážnejšiu šancu si po štvrťhodine hry vypracovali hostia, keď Mihalíkovu strelu po Diazovej prihrávke na bránkovej čiare zblokoval Dominik Kružliak. Postupom času mali hostia čoraz výraznejšie ofenzívne chúťky. V 20. minúte Macík vyrazil Kašove ďalekonosné zakončenie a po chvíli bol ružomberský gólman úspešný aj pri Anangovej strele. Po troch minútach predviedol Káčer pekný samostatný prienik, no s jeho zakončením si poradil Macík. V 33. minúte hostia poslali center z pravého krídla k bližšej žrdi a Balaj hlavičkoval nad brvno. O sedem minút neskôr Kaša našiel pred bránou Sluku a ten otvoril skóre stretnutia – 0:1. V samom závere úvodného dejstva získali hostia priamy kop a Škvarkova pekne zatočená strela zo štandardnej situácie pohladila brvno.

V druhom dejstve sa Liptákom nedala uprieť snaha spraviť niečo s výsledkom, no naďalej sa nedostávali do šancí. Na druhej strane v 77. minúte sa po rohovom kope ocitol v gólovej príležitosti striedajúci Boženík, lenže tesne minul bránu. Ruža sa odmietala zmieriť s domácou prehrou. V 88. minúte po Maslovom priamom kope mal vyrovnávajúci gól na kopačke Qose a Holec výborným zákrokom poslal loptu na rohový kop. V nadstavenom čase striedajúci Viktor Jedinák poslal do päťky center z pravej strany, Králik ho zrazil do vlastnej brány a tak po dramatickom závere sa Ruža dočkala vyrovnania na konečných 1:1.

Ohlasy trénerov

David Holoubek (tréner Ružomberka): „My sme mali celkom zaujímavý vstup do stretnutia. Prvých desať minút sme hrali úplne odvážne, dobre, bol som spokojný, ale potom ako hovorí tréner, súper prevzal iniciatívu. Bol kvalitnejším tímom ako sme boli my a z toho plynuli šance. My sme nestíhali to tempo, tak sme len pracovali celkom slušne v defenzíve. Aj napriek tomu mal súper nejaké šance. Pred druhým polčasom sme si v kabíne vraveli, že si musíme viac veriť, ukázať, že vieme hrať futbal, že sme doma nepríjemným tímom. Tak sme podali oproti prvému polčasu lepší výkon. Samozrejme tým, že sme otvorili hru, vznikali tam okienka do našej obrany aj z toho bola šanca, keď išli chlapci zo Žiliny sami na brankára. Potom sa možno tým, že sme chceli dať gól, k nám priklonilo šťastie a ani nie tou šancou, skôr tým centrom, sme rozhodli o tom, že zápas bude o deľbe bodov. Musím ale povedať, že Žilina je kvalitný súper, všetka česť. Pekne sa na to pozerá. Som moc rád, že sme si to spolu mohli rozdať. Ešte nás čaká jeden zápas u nich doma. Nebude to nič ľahké, takže remíza neviem či je spravodlivá, ale ja ten bod beriem.“

Jaroslav Kentoš (tréner Žiliny): „Z nášho pohľadu myslím, že sme podali veľmi dobrý výkon. Hlavne prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Strelili sme gól. Mohli sme streliť ďalšie góly, to mrzelo. V druhom polčase nás súper cez štandardky dostal pod mierny tlak. Mali sme tam päť – šesť veľmi dobrých akcií a nedotiahli sme ich do koncovky. Súper sa potom dostával z našej kontry do protikontry a z toho tam boli nebezpečné situácie, ale myslím si, že okrem toho gólu sme súpera nepustili do nejakej šance. Boli sme kompaktní vzadu a zápas sa lámal pri šanci Miša Tomiča s Boženíkom, kedy išli dvaja hráči sami na bránu. Bolo to až komické. Mali zachovať trochu pokoja, prihrať a Boženík by dal do prázdnej brány. Bol by rozhodnutý zápas. Bohužiaľ nešťastný vlastný gól, kedy súper začal hrať jednoduchšie, posunul stopéra na pozíciu útočníka. Stáva sa to. S výkonom som spokojný, s výsledkom nie, ale máme pred sebou v rýchlom slede v utorok Pohár a už sa koncentrujeme na Pohár.“