28.9.2019

Ružomberok zvíťazil gólom v nadstavenom čase + VIDEO

V sobotu 28. septembra 2019 odohral Ružomberok desiate kolo Fortuna ligy s domácimi Michalovcami.
0:1 (0:0)
Mestský futbalový štadión Michalovce
10. kolo, 19:00
MFK Zemplín Michalovce vs MFK Ružomberok

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Carrillo (90.+3 Grič), Soler, Žofčák – Savvidis – Popovits, Turik, Martínez García, Kolesár (77. Kvocera) – Sidibé

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Twardzik – Kojnok, Mojžiš, Kostadinov, Zsigmund, Qose (81. Takáč) – Gerec (89. Regáli), Novotný (55. T. Bobček)

Gól: 90.+1 Mojžiš

Žlté karty: 37. Carrillo, 90. Rota – 27. Maslo, 89. Gerec

Rozhodovali: Glova - Borsányi, Perát

Diváci: 1179

Do ružomberskej brány sa prvýkrát po zranení postavil Macík. Už v 2. minúte ho strelou spoza šestnástky preveril Garcia a gólman hostí si dal pozor na zakončenie smerujúce k žrdi. Po piatich minútach dostal Kolesár peknú prihrávku do veľkého vápna, lenže v šanci namieril tesne nad brvno. V 28. minúte získali domáci priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Žofčákovu strelu však hostia zblokovali a vyrazili do rýchleho protiútoku, ale Novotný si pred bránou Michaloviec nepočínal podľa svojich predstáv. Po šiestich minútach Kolesár vyslal krížnu strelu, ktorú pohotovo vyrazil Macík. V 40. minúte to vyskúšal spoza šestnástky Kostadinov, no nie veľmi razantné zakončenie chytil Kira. V závere úvodného dejstva Macík zneškodnil hlavičku aktívneho Kolesára.

V 48. minúte Popovits nebezpečne vypálil na bránu a Macík vyrazil prudké zakončenie na roh. O sedem minút neskôr zahrával Kostadinov priamy kop. Centrom našiel spoluhráča v šestnástke, no ten tiesnený hlavičkoval vysoko nad. V ďalších minútach sa domáci hráči dostali do viacerých sľubných situácií. Ich veľká šanca prišla v 64. minúte, kedy Turík prekľučkoval až do veľkého vápna, kde ešte prihrával na nabiehajúceho Modiba, no ten pred odkrytou bránou tesne minul loptu. Po troch minútach Popovits pekne vypálil spoza šestnástky a strelu krútiacu sa k vzdialenejšej žrdi vyrazil Macík. V 84. minúte to Kvocera skúsil z väčšej vzdialenosti, ale ružomberský gólman bol pripravený. Po troch minútach Maslo nebezpečne zblokoval center súpera a loptu smerujúcu do horného rohu vyrazil Macík na roh. V závere stretnutia sa chopili šance Liptáci, keď Bobček predviedol výborný prienik, prihral dozadu na Takáča a jeho prudkú strelu vyrazil obranca na roh. Po Takáčovom rohovom kope sa pred bránou najlepšie zorientoval Mojžiš a hlavou usmernil loptu do siete – 0:1. Ružomberok si vďaka presnému zásahu v nadstavenom čase pripísal na svoje konto veľmi cenné tri body a druhýkrát v rade sa o výhru postarala hlavička Mojžiša.