23.11.2019

So Senicou opäť deľba bodov + FOTO, VIDEO

V sobotu 23. novembra 2019 odohral Ružomberok domáci zápas šestnásteho kola Fortuna ligy so Senicou.
2:2 (0:2)
MFK Ružomberok
16. kolo, 15:00
MFK Ružomberok vs FK Senica

MFK Ružomberok: Macík – Kojnok (70. Gerec), Čurma, Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kostadinov, Zsigmund, Takáč (58. Qose) – Regáli, Bobček

FK Senica: Vorel – Didiba, Dias, Krč (69. de Assis) – Addo, Klapan, Cvek, Yenne – Baumgartner (90. Totka) – Castaňeda (80. Eneji), Akinyoola

Góly: 62. Qose, 83. Twardzik (z 11m) – 21. Akinyoola, 40. Castaňeda

Žlté karty: 32. Kostadinov, 78. Čurma – 44. Akinyoola, 49. Yenne, 84. Vorel, 86. Didiba

Rozhodovali: Dohál – Pozor, Hrmo

Diváci: 987

Prvú šancu si v 5. minúte vypracovali hostia, keď Akinyoola vypálil z vnútra šestnástky a Macík vyrazil jeho zakončenie. Po štyroch minútach sa Castaneda rútil sám na bránu, ale domáci gólman vyrazil jeho strelu. V 14. minúte zahrával Kostadinov rohový kop a pri bližšej žrdi našiel Masla, ktorého hlavička si však nenašla cestu do siete. O sedem minút neskôr išli do vedenia hostia, keď dostal Akinyoola peknú prihrávku pred bránu a presnou strelou otvoril skóre – 0:1. V 29. minúte Twardzik preveril strelou spoza veľkého vápna Vorela, ten bol však na mieste a zneškodnil pokus smerujúci na stred brány. Po dvoch minútach Regáli v šanci prestrelil bránu. V 36. minúte zahrávali hostia rohový kop a strelu Didibu zblízka vyrazil Macík. Po troch minútach Yenne výborne odcentroval z ľavého krídla do šestnástky, kde našiel Castanedu a ten hlavou zvýšil náskok hostí – 0:2. V 42. minúte to takmer bolo s Liptákmi ešte horšie, lenže Macík po rohovom kope vyrazil hlavičku Didibu a Castaneda minul loptu.

V 49. minúte pálil na bránu Akinyoola, ale výborne chytajúci domáci gólman vyrazil prudké zakončenie. Po troch minútach získal Ružomberok priamy kop. Kostadinov poslal center k vzdialenejšej žrdi, kde tesne minul loptu Twardzik. V 62. minúte Bobček poslal loptu na hranicu pokutového územia, odkiaľ vypálil striedajúci Qose presne k žrdi – 1:2. O sedem minút neskôr Baumgartner napálil loptu do brvna. Krátko na to ten istý hráč opäť pálil na bránu, no tentokrát jeho zakončenie zblokoval obranca. V 72. minúte po rohovom kope vypálil Qose mimo troch žrdí. Po jedenástich minútach hlavný rozhodca po faule na prenikajúceho Gereca odpískal pokutový kop, ktorý pohodlne premenil Twardzik – 2:2. V ďalšom priebehu sa obidve mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, pričom v nadstavenom čase hostia pohrozili nebezpečným rohovým kopom. Výsledok sa už ale nezmenil a aj do tretice sa vzájomný duel skončil remízou.

Ohlasy trénerov

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Všetci sme sa tešili na zápas so Senicou. Chceli sme pred domácim fanúšikom zvíťaziť. Vstup do zápasu nám ale absolútne nevyšiel, boli sme strašne pomalí, nekoncentrovaní, mĺkvi, hanbliví. Skrátka v prvom polčase nám to nešlo. Keď sa vyjadril tréner k našej práci, musím sa vyjadriť aj ja. Musím dať klobúk dole pred tým, čo dokázal s mužstvom Senice, lebo kvalitnému, individuálnemu tímu dal pečať a je to fakt nepríjemné mužstvo. Senica je podľa mňa jedno z najlepších mužstiev v súťaži. Ak budú spolu pokračovať ďalej, môžu to dotiahnuť ďaleko. Sú veľmi nepríjemní, rýchli, silní, energickí a robili nám veľké problémy. Ako povedal tréner hostí, mali veľa šancí, ktoré nepremenili a tým nás posadili na koňa. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme zlomiť zápas. Aj sme v to pevne verili, ale súper mal zase šance, ktoré nepremenil. Potom sme dali do hry Kristiho Qoseho, ktorý znížil na 1:2 a priniesol tam niečo, čo nám chýbalo. Súbojovosť, udržal loptu a v závere sa nám podarilo z pokutového kopu vyrovnať na 2:2. Pri celkovom pohľade na zápas berieme bod všetkými desiatimi, lebo podľa priebehu sme si ho dnes možno ani nezaslúžili.“

Michal Ščasný (tréner Senice): „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, lebo aj napriek sile Ružomberka a výbornej robote trénerov, ktorú odvádzajú, tak sme sem išli s rešpektom, ale chceli sme získať tri body. Sami ste videli, že v tomto zápase sme ich mohli získať, lebo sme mali veľmi veľa stopercentných šancí na strelenie gólu. Chcel by som povedať tri veci. Prvá vec – ten zápas sme si prehrali sami, lebo sme nepremenili šance, čiže naša chyba. Druhá vec – znova rešpekt k sile súpera a robote trénerov, čo tu robia. Čiže vedeli sme, že aj oni si vytvoria nejaké šance, čo sa aj potvrdilo. Majú kvalitu a hrajú organizovane dobrý, nebezpečný futbal. Tretia vec – by som chcel povedať, že zápas bol hrubo ovplyvnený rozhodcom. To, čo predvádzal v druhom polčase, to bolo niečo neskutočné. Vyvrcholilo to pokutovým kopom, ktorý absolútne nebol. Penalta nemala byť, je to hrubé ovplyvnenie zápasu.“