6.4.2019

Štefan Gerec rozhodol o víťazstve nad Sereďou + VIDEO

V sobotu 6. apríla 2019 odohral Ružomberok v Nitre zápas tretieho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Sereďou.
0:1 (0:0)
FC Nitra, a. s.
Nadstavba, 17:00
ŠKF Sereď vs MFK Ružomberok

ŠKF Sereď: Nwolokor – Hučko, Michalík, Baéz, Kuzma (64. Špehar) – Morong, Menich, Lukačik, Ba – Iván (75. St. Hillaire), Lačný (60. Pankarićan)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, D. Kružliak, Madleňák – Gal Andrezly, Qose, Takáč, Kmeť (89. V. Jedinák) – Mustedanagić (79. Kostadinov) – Gerec (90. Zsigmund)

Gól: 54. Gerec

Žlté karty: 84. Baez - 90. Macík

Rozhodovali: Očenáš - Ádám, Jánošík

Diváci: 361

V 15. minúte zahrávali domáci hráči priamy kop a po menšom závare v šestnástke sa dostal k hlavičke Kuzma, lenže zakončil nepresne. O sedem minút neskôr sa Gal Andrezly preštrikoval k strele, lenže tú zblokoval obranca. V 27. minúte to Gerec vyskúšal spoza veľkého vápna, no nie príliš razantné zakončenie kryl Nwolokor. Už po minúte získala Sereď priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti a Hučkovu strelu chytil Macík. V 30. minúte Qose vypálil spoza šestnástky a tesne minul domácu bránu. Po piatich minútach Kmeť vysunul Gereca, ktorý ešte posunul loptu na Takáča a ten strelou spoza obrancu rozvlnil bočnú sieť. V 37. minúte Mustedanagić po Gal Andrezlyho prihrávke krížnou strelou veľmi tesne minul vzdialenejšiu žrď. O šesť minút neskôr Gal Andrezly vystrelil z hranice veľkého vápna, no mieril nepresne.

Na začiatku druhého dejstva najskôr Kmeťovu strelu zblokoval obranca a vzápätí na druhej strane Macík chytil Lukačikov pokus. V 54. minúte Gerec namieril presne k žrdi a poslal Ružu do vedenia – 0:1. Po štyroch minútach Gal Andrezly našiel Mustedanagića, no ten minul bránu. Krátko na to futbalistovi z Bosny a Hercegoviny ponúkol gólovú šancu Gerec a Mustedanagić namieril nad brvno. V 62. minúte Gerec pálil tesne nad. Po desiatich minútach vystrelil z vnútra šestnástky Gal Andrezly a lopta skončila v náručí Nwolokora. Vzápätí na druhej strane Morong z uhla minul vzdialenejšiu žrď. V 76. minúte opäť strieľal aktívny Mustedanagić, ale obranca zblokoval jeho strelu. Po troch minútach Pankarićan z hranice šestnástky minul ružomberskú svätyňu. V 85. minúte získal Ružomberok priamy kop. Maslo napálil loptu do múru a následnú dorážku poslal na bránu, ale tam bol pripravený Nwolokor. Ruža doviedla zápas do úspešného konca a vybojovala prvú výhru v nadstavbovej časti Fortuna ligy.