27.7.2019

Súboj s Trenčínom sa skončil remízou + VIDEO

V sobotu 27. júla 2019 odohral Ružomberok v Žiline zápas druhého kola Fortuna ligy s Trenčínom.
1:1 (1:1)
Štadión MŠK Žilina
2. kolo, 19:00
AS Trenčín vs MFK Ružomberok

AS Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Šulek, Kleščík, Keston – Zubairu, Koolwijk (65. Čataković), Roguljić – Bukari, Depetris (81. Kadák), Comvalius (73. Corryn)

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, J. Maslo, Jonec, Mojžiš – Qose, Takáč – Kostadinov, Brenkus (65. Zsigmund), F. Hašek (70. R. Kružliak) – Gerec (83. T. Bobček)

Góly: 9. Keston – 22. Gerec

Žlté karty: 73. Roguljić, 90+3. Šulek, 90+6. Čataković – 51. Qose, 84. Zsigmund, 90+6. Jonec, 90+9. R. Kružliak

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Perát

Diváci: 473

V 9. minúte sa domáci ujali vedenia, keď úvodný gól stretnutia zaznamenal Julien – 1:0. O jedenásť minút neskôr Takáč našiel centrom z priameho kopu Gereca, ktorý utešenou strelou vyrovnal na 1:1. V 34. minúte Comvalius nebezpečne vypálil z hranice šestnástky a Krajčírik vyrazil jeho strelu nad brvno. Po troch minútach to Brenkus vyskúšal z uhla, ale Šemrinec bol na mieste. V zápätí na druhej strane Bukari taktiež z uhla neprekvapil Krajčírika. V závere úvodného dejstva mohli Ružomberčania dokonať obrat. Najskôr Kostadinov zblízka neusmernil do siete Mojžišov pekný center z ľavej strany a krátko na to sa po priamom kope pred súperovou bránou nepresadil Jonec.

V 51. minúte dostal Brenkus zaujímavú prihrávku pred bránu, lenže zakončenie mu nevyšlo podľa predstáv. Po štyroch minútach vypálil Rogulić z priameho kopu, ale Krajčírik úspešným zákrokom vyrazil strelu na roh. V 61. minúte po Qoseho prihrávke Brenkus pálil z hranice šestnástky, no jeho zakončenie vyrazil Šemrinec. Liptáci boli v nasledujúcich minútach aktívnejší, ale Trenčania sa dobre bránili a v závere niekoľkokrát nebezpečne pohrozili. V 82. minúte poslali domáci hráči nebezpečný center pred ružomberskú bránu. Hostia odvrátili loptu na rohový kop a po ňom Julien v šanci pálil vysoko nad. Po piatich minútach získali domáci priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti a Krajčírik zneškodnil center smerujúci k bližšej žrdi. V dlhom a nervóznom nadstavenom čase sa obidva tímy snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale v platnosti zostal výsledok 1:1.