18.2.2018

V Žiline sme nebodovali + VIDEO

Ružomberok odohral v nedeľu 18. februára 2018 zápas prvého jarného kola na pôde úradujúceho majstra MŠK Žilina.
2:0 (0:0)
Štadión MŠK Žilina
20. kolo, 14:00
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Holúbek – Diaz, Pečovský, Škvarka – Jánošík, Mráz (88. Balaj), Kubík (57. Mihalík)

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Pikk – Daniel, Jonec, Qose, Kostadinov (83. Čapek) – Kunca (75. Takáč), Haskić, Gerec

Góly: 59. Mráz, 73. Mihalík

Žlté karty: 41. Daniel, 78. Pikk

Rozhodovali: Vlk - Žákech, Hrmo

Diváci: 1971

Domáci celok si vypracoval prvú šancu už v 2. minúte, kedy Jánošík našiel prihrávkou voľného Kubíka, lenže jeho strela z vnútra veľkého vápna smerovala na stred brány a Macík ju bez väčších problémov chytil. Po dvoch minútach to skúsil spoza veľkého vápna Škvarka, no namieril vysoko nad. V zápätí na druhej strane Volešák vyrazil strieľaný center Petra Masla na roh. Liptáci zahrávali behom chvíle dva rohové kopy, pričom druhý Haskić hlavou predĺžil na vzdialenejšiu žrď, kde loptu tesne minul Peter Maslo. V 19. minúte to po Gerecovej prihrávke skúšal Peter Maslo, ale Volešák si dal pri bližšej žrdi pozor a vyrazil strelu na roh. Po trinástich minútach Pečovský vystrelil spoza veľkého vápna a Macík bol na mieste. Ružomberský gólman v zápätí predviedol krásny akrobatický zákrok pri strele Jánošíka, lenže žilinský futbalista zakončoval z ofsajdovej pozície.

V 57. minúte zahrával Daniel rohový kop a svojím centrom našiel pri vzdialenejšej žrdi Petra Masla, no jeho prudkú hlavičku zastavila tyč. Po dvoch minútach platilo nedáš-dostaneš, keď si Mráz nabehol v šestnástke na prihrávku a peknou strelou do horného rohu otvoril skóre – 1:0. V 64. minúte Holúbek prihral do pokutového územia Jánošíkovi a ten tesne minul spojnicu ružomberskej svätyne. Po piatich minútach zahrávala Žilina priamy kop a Hancko sa rozhodol pre strelu na bránu, lenže tesne minul. V 73. minúte sa opäť tešili Šošoni, keď Mihalík hlavou zvýšil domáci náskok na 2:0. V 84. minúte vystrelil z väčšej vzdialenosti nad bránu Holúbek. Krátko na to na druhej strane Takáč prudko vystrelil spoza šestnástky, ale Volešák vyrazil strelu smerujúcu pod brvno. V závere sa Mráz snažil o svoj druhý gól v stretnutí, lenže najskôr jeho zakončenie zastavila žrď a následne sa pri hlavičke žilinského futbalistu prezentoval pohotovým zákrokom Macík. Bodku za stretnutím mohol dať v nadstavenom čase Jánošík, lenže zblízka namieril tesne vedľa. Na výsledku sa tak už nič nezmenilo a Ružomberok odštartoval jar prehrou 0:2.