V súboji tabuľkových susedov bezgólová remíza + FOTO, VIDEO

V 21. kole Fortuna ligy privítal Ružomberok na svojom štadióne Nitru.

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec – Qose, B. Ľupták – Daniel, Gal Andrezly, Pikk (72. Haskić) – Gerec, Gešnábel (82. Čapek)

FC Nitra: Šípoš – Kunák, Križan, Niba, Vencl – Macho, Kóňa – Valenta (76. Militosyan), Kotrík, A. Fábry (90.+ Abrahám) – Steinhübel (88. Guláš)

Žlté karty: 32. Gešnábel, 78. Gerec – 25. Fábry, 68. Križan, 70. Niba

Rozhodovali: Očenáš – Ádám, Jenčura

Diváci: 535

Ako prvý mohol divákov v chladnom počasí zahriať Pikk, lenže v 7. minúte po Danielovej prihrávke na vzdialenejšej žrdi zblízka prestrelil. Na druhej strane to vzápätí skúšal Vencl, no ani tento pokus nesmeroval medzi žrde. V 13. minúte napriahol spoza veľkého vápna Ľupták a Šípoš sa na dvakrát predsa len zmocnil lopty. Po piatich minútach Qose krížnym pokusom z uhla minul bránu. V 22. minúte prešiel Danielov center z rohového kopu až k Petrovi Maslovi, ktorý zblízka usmernil loptu nad brvno. V závere polčasu Steinhübel minul domácu svätyňu.

Na začiatku druhého dejstva získal Ružomberok priamy kop. Ján Maslo zvolil priamu strelu do horných partií brány a mladý nitriansky gólman vyrazil tvrdý projektil nad brvno. Postupom času sa čoraz častejšie osmeľovali smerom dopredu aj hostia. V 59. minúte to vyskúšal spoza pokutového územia Kóňa, lenže jeho strela si nenašla cestu do horného rohu Macíkovej brány. Potom prišli dve veľké šance domáceho Qoseho. Albánsky futbalista v 64. minúte po centri Gal Andrezlyho prehlavičkoval bránu a o päť minút neskôr prekonal Šípoša, lenže Niba vykopol loptu z bránkovej čiary. V 71. minúte Gal Andrezly mieril spoza šestnástky tesne nad. O dve minúty pálil Daniel po spätnej prihrávke od Haskića, lenže brankár hostí vyrazil strelu. V 75. minúte znova poslal loptu tesne nad Gal Andrezly a po štyroch minútach Šípoš zneškodnil Haskićovu hlavičku. V samom závere pohrozili hostia, keď musel Macík zasahovať po Kotríkovej hlavičke. Napriek viacerým šanciam pod Čebraťom gól nepadol a stretnutie tabuľkových susedov sa skončilo 0:0.

Ohlasy trénerov

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Celozápasová aktivita, prevaha, veľké množstvo šancí. Bohužiaľ sme ich nevedeli premeniť na víťazný gól. Hráči si zaslúžia absolutórium. Deväťdesiat minút sme búšili do plných, do desiatich. Možno nám chýbalo kúsok šťastia, že by sa lopta odrazila k nám a dali by sme víťazný gól. Možno aj kúsok väčšej agresivity v šestnástke, ale napriek tomu si mužstvo zaslúži absolutórium. Stále to máme vo vlastných rukách. Takže som presvedčený, že budeme v prvej šestke.“

Ján Bíreš (asistent trénera Nitry): „V prvom rade chcem ospravedlniť trénera Galáda za dočasnú nevoľnosť. Hráči pristúpili k zápasu zodpovedne, aj napriek zdravotnému hendikepu zvládli veci čo sme potrebovali a stále snívame o prvej šestke.“