1.5.2019

Víťazstvo juniorov v súboji liptovských tímov

V stredu 1. mája 2019 odohral tím MFK Ružomberok juniori zápas predohrávaného 29. kola 3. ligy Stred na pôde Liptovskej Štiavnice.
0:3 (0:2)
TJ Družstevník Liptovská Štiavnica
29. kolo, 17:30
TJ Družstevník Liptovská Štiavnica vs MFK Ružomberok

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica: ​Bakoš - Eliaš, Svetlák, Hoferica, Macík, Gejdoš (55. Vierik), Koleň, Matula, Vojvoda, Omasta, Praženica

MFK Ružomberok: Čtvrtečka - Kojnok, Mário Mrva, J. Kudlička, Madleňák, Zsigmund, Legnani (59. Machaj), Brenkus (71. Gallo), Miroslav Almaský (86. Filinský), R. Kružliak, M. Bobček (81. Ducár)

Góly: 15. Mário Mrva, 44. Legnani, 85. R. Kružliak

Rozhodovali: Horný - Čičmanec, Katreniak

Diváci: 150

Skóre súboja liptovských tímov otvoril v 15. minúte Mário Mrva, ktorý poslal do vedenia ružomberský výber – 0:1. V predposlednej minúte úvodného dejstva Arthur Angelo Legnani zvýšil náskok hostí na rozdiel dvoch gólov a v 85. minúte uzavrel skóre Rastislav Kružliak na konečných 3:0 pre Ružomberčanov.

Juniori majú po víťazstve na svojom konte 51 bodov a pred druhou Rimavskou Sobotou aj tretím Fiľakovom si vypracovali sedembodový náskok. Najbližšie stretnutie ich čaká už v sobotu 4. mája 2019 o 17:00, kedy v 22. kole nastúpia na štadióne domáceho Zvolena.