12.1.2018

Výborný vstup do zimnej prípravy + FOTO

V piatok 12. januára 2018, odohral Ružomberok prvý zápas v rámci prípravy na jarnú časť Fortuna ligy s Liptovským Mikulášom.
6:0 (2:0)
MFK Ružomberok vs MFK Tatran Liptovský Mikuláš

MFK Ružomberok: Prvý polčas: Krajčírik – P. Maslo, J. Maslo, Jonec – Daniel, J. Kudlička, Kupec, Pikk – Čapek, Gerec, Haskić
Druhý polčas: Krajčírik – Kupec, Ondrek, Čurma, Menich, Kojnok, Gal Andrezly, Kmeť, Qose, Mário Almaský, Kunca

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol - Dima, Gužík, Očenáš, Janec, Papaj, S. Andrič, D. Andrič, Poremba, Tešlár, Kotora
Náhradníci: Mikušiak - Šimun, Staš, Kotrády, Kapláň, Laco, Lišivka, Porubän, Riš

Góly: 4. Daniel, 14. Kupec (z 11m), 73., 74. a 81. Kunca, 88. Gal Andrezly

Rozhodovali: Horváth - Rojček, Vrtich

Diváci: 225

Už v 4. minúte presne namieril z hranice veľkého vápna Daniel a otvoril skóre – 1:0. Po šiestich minútach sa dostali do zaujímavej pozície hostia, ale Dragan Andrič zvnútra šestnástky tesne prehlavičkoval bránu. V 14. minúte bol Čapek faulovaný v pokutovom území a strelou z bieleho bodu s prehľadom skóroval Kupec – 2:0. Po piatich minútach Haskić potiahol domáci útok, lenže zakončil tesne vedľa bližšej žrde. Krátko na to zahrával Daniel priamy kop a hráči Tatrana v poslednej chvíli odvrátili nebezpečnú loptu na roh. V 36. minúte pekne vypálil Poremba, ale Krajčírik si dal pozor a vyrazil jeho pokus. Vzápätí na druhej strane zakončoval po Danielovom centri tiesnený Gerec, ktorý v páde namieril nad brvno.

Pred druhým dejstvom nastali v obidvoch tímoch viaceré zmeny. Z Ružomberčanov zostali na trávniku len Krajčírik a Kupec a práve druhý menovaný nebezpečne vypálil krátko po zmene strán, lenže brankár bol na mieste. V 55. minúte sa Gal Andrezly na hranici veľkého vápna obtočil okolo súperovej obrany, ale zakončil tesne vedľa. Po štrnástich minútach si Kunca nabiehal na prihrávku pred bránu, no loptu nezachytil podľa svojich predstáv a gólman hostí ju nepustil za chrbát. V 73. minúte išiel Kunca sám na bránu, obišiel brankára a krížnou strelou, ktorá sa odrazila od žrde do siete, zvýšil na 3:0. Už po minúte sa opäť presadil Kunca – 4:0. V 77. minúte sa dostával do dobrej pozície Kmeť, no volil ešte prihrávku na nabiehajúceho Almaského a jeho strelu zblokoval obranca. Po štyroch minútach Kunca skompletizoval hetrik a zvýšil na 5:0. V 85. minúte rozvlnil sieť Menich, lenže tento presný zásah neplatil pre ofsajd. Po troch minútach sa z vnútra šestnástky nemýlil Gal Andezly – 6:0. V samom závere sa predral k zakončeniu Kapláň, lenže Krajčírik mu úspešným zákrokom nedoprial radosť z čestného úspechu a na výsledku sa už nič nezmenilo.