22.4.2017

Z Trenčína sa vraciame bez bodu + VIDEO

V 28. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil v Trenčíne, kde si zmeral sily s úradujúcim majstrom. Oboch súperov delili v ligovej tabuľke len dva body.
2:1 (0:1)
MESTSKÝ FUTBALOVÝ ŠTADIÓN NA SIHOTI TRENČÍN
28. kolo, 15:30
AS Trenčín vs MFK Ružomberok

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – Zubairu (83. Gong) – Paur, Ubbink – Kvocera (64. Mance), Janga, Beridze

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Nagy, Faško, E. Daniel (74. Lačný), Ďubek (79. Gerát), Gal Andrezly - Mareš

Góly: 69. Mance, 86. Lawrence - 13. Mareš

Žlté karty: 44. Lawrence, 45. Šulek, 72. Beridze - 35. P. Maslo, 51. Macík

Rozhodovali: Kružliak - Somoláni, Hancko

Diváci: 2114

Prvá čistá šanca prišla v 13. minúte a hneď sa aj skončila gólom. Gal Andrezly našiel pred bránou úplne voľného Mareša, ktorý nemal problém zblízka dokopnúť loptu do siete – 0:1. Po piatich minútach mohol Gal Andrezly využiť nepresnosť domácej obrany, ale jeho strelu vyrazil Šemrinec. V 24. minúte poslali Trenčania loptu do ružomberskej šestnástky a Kružliak ju nebezpečne odvrátil na rohový kop tesne popri vzdialenejšej žrdi. O šesť minút neskôr vyslal domáci Ubbink peknú strelu spoza pokutového územia, ktorá len tesne minula brvno ružomberskej svätyne. Trenčín stupňoval svoju aktivitu a v 37. minúte to skúsil spoza šestnástky Beridze, ktorého strelu vyrazil Macík. Po piatich minútach zahrávali domáci priamy kop, po ňom sa dostal k nebezpečnému centru z ťažkého uhla Kleščík a hostia ho s námahou odvrátili na roh.

V 51. minúte vyslal Skovajsa krížnu strelu spoza šestnástky a Macík ju vyrazil. Po piatich minútach sa dostával v šestnástke hostí do šance Beridze a Ján Maslo obetavo poslal loptu z jeho kopačky na rohový kop. Roh si futbalisti spod hradu Matúša Čáka trikrát zopakovali a po treťom Beridze našiel Kleščíka, no jeho hlavičku smerujúcu pod brvno zneškodnil ružomberský gólman. V 67. minúte bol aktívny Beridze v ďalšej šanci, ale strelu z vnútra veľkého vápna vyrazil Macík. O dve minúty neskôr už boli domáci hráči odmenení za ofenzívnu snahu, keď striedajúci Mance vyrovnal na 1:1. V 72. minúte mohol na vyrovnávajúci gól odpovedať Faško, lenže jeho samostatný únik vyrazil Šemrinec na roh. Štandardnú situáciu rozohrával práve Faško a prihrávkou našiel Mareša, no jeho zakončenie pätou nepustili Trenčania do siete. V 79. minúte to vyskúšal z väčšej vzdialenosti Mance, ale mieril nad bránu. V 83. minúte poslal striedajúci Gong pekný center do šestnástky, odkiaľ hlavičkoval Mance a Macík bravúrne vyrazil na roh. Po dvoch minútach strieľal z hranice šestnástky Ubbink, hostia odvrátili jeho strelu na rohový kop a po ňom poslal loptu hlavou do siete Lawrence – 2:1. V 90. minúte to ešte skúšal Paur a brankár hostí vyrazil jeho strelu. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Liptáci si pripísali druhú jarnú prehru.

Martin Ševela (tréner Trenčína): „Hráčov sme pripravovali, aby išli od začiatku tvrdo do súpera, čo sa nám nedarilo. Mrzí ma, že sme individuálnymi chybami posadili Ružomberok na koňa. Hostia išli do vedenia. Prvý polčas sme mali iba náznaky šancí. Cez polčas sme chlapcov nabádali k vyššej agresivite a viere v to, že zápas sa dá zvrátiť. Po prestávke sme pridali, strelili góly. Naše víťazstvo bolo šťastné. Teší ma zlepšená efektivita a tri body."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Z našej strany výborný vstup do zápasu. Šli sme rýchlo do vedenia. Prišla aj fáza, keď sme boli pod tlakom, čo sme ustáli. V závere mrzí záverečná štandardná situácia, keď sme nedokázali ubrániť súpera. Kľudne sme mohli z Trenčína brať všetky body, no to by sme museli využiť brejky v druhej polovici stretnutia."