24.8.2025

Béčko tesne prehralo s rezervou Banskej Bystrice + FOTO

V nedeľu 24. augusta 2025 odohral MFK Ružomberok B druhý domáci zápas, keď v 4. kole TIPOS III. ligy Skupiny STRED privítal na hlavnom štadióne béčko Banskej Bystrice.
1:2 (1:0)
MFK Ružomberok
4. kolo, 10:30, ne 24.8.2025
MFK Ružomberok vs MFK Dukla Banská Bystrica


MFK Ružomberok: Húska - Leitner, Huf (67. Matej), Rakyta, Jurišta (32. Pavlík), Krištof, Jackuliak, Bačík, Kelemen (59. Jendroľ), Buchvaldek, Marek

MFK Dukla Banská Bystrica: Maruniak - Baláž, Kajsin, Reiter (63. Kuruc), Zimáni (79. Mjartan), S. Hachek, Y. Hachek, Kopas (63. Kaliský), Mikušiak (63. Pinďura), Ushiyama, Vrekić (81. Barta)

Góly: 35. Kelemen - 51. Kopas, 57. Zimáni

Žlté karty: 81. Marek, 90. Jendroľ, 90. Matej - 81. Vrekić

Rozhodovali: Fúsek - Gallik, Pavlovič

Diváci: 270


Komentár

Derby cez kopec prinieslo veľmi zaujímavý futbal s množstvom šancí na oboch stranách. Úvodnú príležitosť na skórovanie si vytvorili Ružomberčania už v 3. minúte, zakončenie Jakuba Rakytu ale zneškodnil banskobystrický brankár. V 11. minúte dali prvýkrát o sebe vedieť hostia, Liptákov podržal brankár Dávid Húska. O štyri minúty sa v šestnástke ocitol David Huf, zblízka nemieril presne. V 18. minúte vystrelil spoza veľkého vápna Martin Bačík, priestor troch žrdí však netrafil. V 35. minúte sa dovtedy aktívnejší Ružomberok dočkal gólu. Jakub Rakyta našiel v šestnástke Marka Kelemena a ten prudkou strelou nekompromisne otvoril skóre – 1:0. V 43. minúte Banskobystričania takmer vyrovnali, ich zakončenie spoza veľkého vápna skončilo na žrdi domácej brány.

Druhý polčas začala aktívnejšie Dukla, ktorá už po pár sekundách mohla vyrovnať, no zakončenie jedného z jej hráčov minulo bránu. V rozpätí 51.-57. minúty hostia dvakrát skórovali. Najskôr Adam Kopas potrestal chybu ružomberského brankára a vyrovnal na 1:1. Onedlho Mário Zimáni pretavil samostatný nájazd na Dávida Húsku na druhý gól svojho tímu – 1:2. Po hodine hry mohli domáci vyrovnať, proti bol však hosťujúci brankár. V 68. minúte sa Liptáci po rohovom kope prebojovali do hlavičkového zakončenia, bránu ale neohrozili. Po ich ďalšom rohu sa v predbránkovom priestore ocitol David Jackuliak, zblízka ale prestrelil bránu. V 70. minúte Dukla podnikla rýchly útok do otvorenej obrany, z gólu sa však neradovala. O šesť minút mali hostia tretí gól na kopačke, Ružomberok podržal výborným zákrokom Dávid Húska. Na druhej strane vystrelil zo šestnástky David Jackuliak, hosťujúci brankár ale chytil jeho pokus. V 78. minúte sa pred veľkým vápnom výborne uvoľnil Giuliano Antonio Marek, jeho strela len tesne minula bránu. O päť minút nepresne hlavičkoval David Jackuliak. Domáci v závere vystupňovali tlak s cieľom vyrovnať. V 87. minúte Ruža opäť hlavičkovým pokusom ohrozila bránu súpera, no bez gólového efektu. V 91. minúte mohla Dukla definitívne spečatiť svoju výhru, strela jedného z jej hráčov však tesne mierila nad brvno. V 94. minúte mal vyrovnávajúci gól na kopačke David Jackuliak, jeho strelu na bránkovej čiare ale zblokoval hosťujúci hráč. MFK Ružomberok B tak prehral s béčkom Banskej Bystrice 1:2.

Titulná foto: Ján Hablák
Foto: Rudolf Maškurica, Matej Sagan

Ohlasy trénerov

Ján Haspra (tréner MFK Ružomberok B): „Zápas sme začali celkom slušne. Mali sme náznak tlaku a aj šance, ktoré sme nepremenili. Banská Bystrica mala tiež veľmi kvalitné mužstvo a začala hru dorovnávať. Následne sa hra prelínala zo strany na stranu. Strelili sme úvodný gól a na polčasovú prestávku sme išli v celkom dobrej nálade. V druhom polčase sme však urobili detské chyby v strede ihriska, ktoré súper využil. Nás to trošku zložilo na kolená, no v závere sme vystupňovali tlak a vytvorili si nejaké šance. Na druhej strane musím povedať, že z protiútokov hrozila aj Dukla. Napokon sa zrodila naša prehra, no myslím si, že duelu by viac svedčala remíza. Zo šance, ktorú sme si vytvorili v nadstavenom čase, musíme streliť gól.“

ZDIEĽAJ ČLÁNOK