28.8.2021

Aj tretí domáci duel sa skončil bezgólovou remízou + FOTO, VIDEO

V sobotu 28. augusta 2021 odohral Ružomberok domáci zápas šiesteho kola Fortuna ligy s Michalovcami.
0:0 (0:0)
6. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs MFK Zemplín Michalovce

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Kochan (43. Takáč) – Regáli (68. Boďa), Brenkus (62. Dopater), Kostadinov (43. Tancík) – Gerec

MFK Zemplín Michalovce: Száraz – Vaško, Šuľa, Ranko – Kotula, Neofytidis, Begala, Mendez (81. Magda) – Žofčák (81. Kvocera), Trusa (57. Kanu), Oshima (57. Popovits)

Žltá karta: 35. Oshima (MIC)

Rozhodovali: Dohál – Jekkel, Štofik

Diváci: 617

V siedmej minúte ako prví pohrozili hostia, keď Žofčák našiel v šestnástke Oshmimu a jeho strelu vyrazil Krajčírik. Postupom času si čoraz viac šancí vytvárali Ružomberčania. V 12. minúte Brenkus poslal center z rohového kopu na Madleňákovu hlavu, ten však hlavičkoval vedľa brány. Po troch minútach obranca zblokoval nebezpečnú Gerecovu hlavičku. V 23. minúte to po rohovom kope skúšal taktiež hlavou Fabiš, lenže ani on nenamieril medzi žrde. O osem minút neskôr Regáli našiel prihrávkou z pravého krídla pred bránou Kochana, ktorý bez váhania vystrelil, ale Száraz výborným zákrokom vyrazil strelu. Bodku za úvodným dejstvom dala strela Regáliho z hranice šestnástky vedľa brány.

V 59. minúte Regáli ťahal domáci útok, vylepšil si streleckú pozíciu, lenže spoza obrancov minul vzdialenejší horný roh súperovej brány. Po šiestich minútach sa aktívny Regáli dostal do svojej najväčšej šance v stretnutí, keď sa rútil na vybehnutého Száraza, no ten dokázal vyraziť zakončenie ružomberského útočníka. Krátko na to Gerec obišiel brankára, ale obranca ho stihol pohotovo odstaviť od lopty a tak ju už nemohol upratať do siete. Hostia sa počas väčšiny duelu bránili a popri tom sa sústredili na veľmi nebezpečné protiútoky. Prvý prišiel v 68. minúte, kedy Kanu prihral Popovitsovi a strelu striedajúceho futbalistu obetavo zblokoval Maslo. V 70. minúte po Takáčovom rohovom kope Maslo predĺžil loptu na Madleňáka a jeho strelu chytil Száraz. V 83. minúte hostia vysunuli Kvoceru, ktorého zakončenie Krajčírik vyrazil tesne vedľa vzdialenejšej žrde. O sedem minút predviedli Zemplínčania ďalší protiútok a Krajčírik vyrazil strelu unikajúceho Popovitsa. V samom závere získali Liptáci priamy kop. Po ňom nasledoval závar v šestnástke, lenže hostia nedovolili domácim hráčom ohroziť bránu.

Stretnutie sa skončilo bezgólovou remízou 0:0. Ružomberok tak na jednej strane v aktuálnom ročníku ešte neprehral, no na druhej strane v troch doterajších domácich dueloch ani raz nepotešil svojich priaznivcov gólom. Fanklubu Concordia 1906 patrí pochvala za výborné celozápasové fandenie.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Zhodnotil by som to tak, že niekedy je menej viac. Hlavne ten začiatok zápasu. Moji chlapci dnes asi chceli veľmi veľa. Chceli zvíťaziť, čo musím povedať, že sa nám tretí zápas nepodarilo streliť doma gól. Šance sme na to mali či v prvom polčase, či v druhom polčase. V druhej polovici prvého polčasu sme si vytvorili dve gólové príležitosti. Po každom rohu sme mali minimálne pološancu. Len sa zamýšľam nad tým, kde môže byť chyba. Vychádza mi len jedna vec. Pri tých šanciach, čo sme mali v druhom polčase, či Regáli, či Gerec, či Madleňák, sme proste mali rozhodnúť ten zápas a vyhrať. Na druhej strane musím povedať, že môžeme zase Ivovi Krajčírikovi bozkávať rukavice aj nohy, lebo súper si takisto vytvoril tri gólovky v druhej polovici druhého polčasu. Ťažko sa mi o tom rozpráva, ale mali sme dvadsaťdva striel, možno aj viac, podľa toho aké štatistiky, ale na bránu sme strelili len štyri. Bez gólu sa nedá vyhrať a som trošku sklamaný.“

Miroslav Nemec (tréner Michaloviec: „Dobre sme vstúpili do zápasu. Mali sme šancu a potom na nás domáci hráči spustili strelnicu. Opäť sme to ustáli. Bolo veľa štandardiek, veľa nakopávaných lôpt, ale som rád, že sme v prvom polčase neinkasovali, lebo domáci mali niekoľko sľubných šancí. Druhý polčas bol z našej strany podľa mňa skvelý. Dobre sme prestriedali, sám seba pochválim (smiech). Neviem čo povedať k tým trom tutovkám na konci, ale zase v konečnom dôsledku je pre nás základ, že sme nedostali gól. Samozrejme to, čo v každom zápase očakávam, že ho strelíme, sme ho bohužiaľ nestrelili. Vyjadrím sa, že je to spravodlivá remíza.“