3.11.2019

B mužstvo doma podľahlo Liptovskému Mikulášu + FOTO, VIDEO

V nedeľu 3. novembra 2019 odohral tím MFK Ružomberok B domáci zápas šestnásteho kola 2. ligy s Liptovským Mikulášom.
2:5 (0:3)
16. kolo, 10:30
MFK Ružomberok vs MFK Tatran Liptovský Mikuláš

MFK Ružomberok: Krajčírik – Ondrek, Mário Mrva, Filipiak, Madleňák, Múdry, Dopater, V. Jedinák, Brenkus (46. Kmeť), Mário Almaský (22. Novotný), R. Kružliak (46. J. Kudlička)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – Janec (70. Porubän), Krčík, Gerát, Bartoš, Staš, Nemergut, Lišivka, Kotora (38. Kačerík), Laura, M. Bobček (86. Václavik)

Góly: 49. a 90.+2 Kmeť (prvý z 11m) - 2., 7. a 9. M. Bobček, 78. Bartoš, 81. Laura

Žlté karty: 69. Madleňák, 70. V. Jedinák, 73. Mário Mrva - 64. Laura, 82. M. Bobček

Rozhodovali: Kmec - Jánošík, Kuba

Diváci: 435

Hostia mali raketový vstup do stretnutia, keď v rozmedzí 2. - 9. minúty skompletizoval hetrik Marek Bobček, ktorý je v Liptovskom Mikuláši na hosťovaní práve z Ružomberka – 0:3. Domáci mali následne niekoľko šancí na odpoveď, lenže v 25. minúte Jedinák spoza šestnástky tesne minul horný roh a po jedenástich minútach po Jedinákovom centri Kružliak hlavičkoval tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 38. minúte po rohovom kope pohrozil Gerát, keď hlavou usmernil loptu mimo troch žrdí. Vzápätí na druhej strane Brenkus vystrelil tesne nad brvno.

V 48. minúte Gábriš vyrazil Jedinákovu strelu na roh, po ktorom Ružomberok získal pokutový kop a striedajúci Kmeť ho bez problémov premenil – 1:3. Po piatich minútach Kmeť zahrával priamy kop a jeho strelu zblokoval obranca hostí tesne vedľa brány. V 68. minúte to vyskúšal spoza šestnástky Kudlička, lenže mieril nad brvno. Po troch minútach na druhej strane z podobnej situácie poslal loptu nad brvno Bartoš. V 75. minúte mal kontaktný gól na kopačke Madleňák, ale tiesnený prestrelil odkrytú bránu. Domáce nevyužité šance hostia dokonale potrestali. V 79. minúte skóroval Richard Bartoš – 1:4 a už po troch minútach svoj samostatný únik gólovo zúročil Laura – 1:5. Aj záver súboja liptovských tímov priniesol viaceré príležitosti. V 90. minúte Gábriš chytil Madleňákovu strelu po rohovom kope a krátko na to vyrazil Kmeťovu tvrdú strelu spoza veľkého vápna. V nadstavenom čase mohol Kačerík zvýšiť náskok hostí, lenže Krajčírik výborne zasiahol pri jeho strele. Vzápätí na druhej strane pridal Kmeť svoj druhý gól v stretnutí a uzavrel skóre na konečných 2:5.

Tím MFK Ružomberok B odohrá najbližší ligový zápas v piatok 8. novembra 2019 o 13:30, kedy má na programe sedemnáste kolo 2. ligy s domácim Komárnom.