18.8.2019

B mužstvo si vezie z Petržalky tri body + VIDEO

V nedeľu 18. augusta 2019 odohral tím MFK Ružomberok B zápas piateho kola 2. ligy s domácou Petržalkou.
1:3 (0:2)
FC Petržalka
5. kolo, 10:30
FC Petržalka vs MFK Ružomberok

FC Petržalka: Valach - Horník, Szöcs, Sopúch (46. Čerňanský), Nemec, Oravec, Richnák (80. Nagy), Turčák, Kupec, Gašparovič (73. Krisztín), Almási

MFK Ružomberok: J. Červeň - Kojnok, Mário Mrva, Holub (32. Filinský), Madleňák, J. Kudlička, Múdry (75. Ondrek), Mário Almaský, Dopater, V. Jedinák, R. Kružliak (55. T. Bobček)

Góly: 86. Almási - 37. Dopater, 45. Sopúch vl., 65. Múdry

Žlté karty: 5. Almási, 58. Szöcs, 71. Horník, 88. Krisztín - 85. Ondrek, 90. T. Bobček

Rozhodovali: Kmec - Čajka, Vass

Diváci: 980

V úvode boli nebezpečnejší domáci hráči, no pri ich šanci z 11. minúty Liptákov podržal Červeň. Ružomberský gólman mal plné ruky práce aj po polhodine hry, kedy hostia hrali bez zraneného Holuba. Červeň však ustál tlak súpera zakončený nebezpečnou strelou Oravca. V 37. minúte na druhej strane udreli hostia, keď po rýchlom protiútoku otvoril skóre Dopater – 0:1. Po troch minútach mohol ten istý hráč opäť skórovať, lenže jeho nádejný lob v poslednej chvíli vyrazil Valach. V závere polčasu sa hostia tešili opäť, keď poslali center do šestnástky a Sopúch ho hlavou usmernil do vlastnej brány – 0:2.

Aj na začiatku druhého dejstva pohrozil Almaský, ktorý v prvom polčase rozdal viaceré pekné prihrávky. Tentokrát odcentroval do šestnástky a Nemec takmer strelil druhý vlastný gól domáceho tímu v zápase. Na bránkovej čiare však stihol pohotovo zasiahnuť Valach. V 53. minúte získala Petržalka priamy kop z výhodnej pozície a Gašparovič mieril tesne nad. O dvanásť minút dostal Múdry výbornú prihrávku do šestnástky a bez problémov zvýšil ružomberský náskok – 0:3. Pohľad na skóre mohol byť ešte veselší, lenže Tomáš Bobček v šanci minul bránu a Almaského samostatný únik zneškodnil brankár. V 86. minúte sa Petržalke podarilo zdramatizovať záver, keď skóroval Almási – 1:3. V nadstavenom čase zahrávali domáci hráči priamy kop. Pred bránou našli Szöcsa, ktorý zblízka prestrelil. V zostávajúcich minútach si už Ružomberčania bez problémov postrážili víťazstvo 3:1 a z Petržalky si odviezli cenné tri body. Záznam zo stretnutia si môžete pozrieť TU!

Tím MFK Ružomberok B sa s deviatimi bodmi nachádza na priebežnom šiestom mieste. Najbližší zápas odohrá v nedeľu 25. augusta 2019 o 10:30, kedy v šiestom kole 2. ligy na ružomberskom štadióne privíta Trebišov.