28.7.2019

B mužstvo štyrikrát rozvlnilo sieť na súperovej bráne + FOTO, VIDEO

V nedeľu 28. júla 2019 odohral MFK Ružomberok B domáci zápas druhého kola 2. ligy s Komárnom.
4:1 (2:1)
MFK Ružomberok
2. kolo, 10:30
MFK Ružomberok vs KFC Komárno

MFK Ružomberok: Kohár – Kojnok, Mário Mrva, Holub, Madleňák, J. Kudlička (81. Ondrek), Múdry, Mário Almaský (53. Kmeť), Dopater (63. R. Kružliak), Regáli, T. Bobček

KFC Komárno: Leckéši – Pittner, Ondruš, Šimko, Končal, Varjas (84. Kollár), Rigo, Pinte (73. Mikeš), Holík (58. Ujlaky), Bayemi, Kniežević

Góly: 12. T. Bobček, 18. a 74. Regáli (druhý z 11m), 90.+2 Kmeť - 5. Bayemi

Žlté karty: 75. Ujlaky, 77. Končal

Rozhodovali: Parilák - Poracký, Vass

Diváci: 455

Lepší vstup do stretnutia mali hostia, keď v 5. minúte Bayemi gólovo zakončil svoj únik – 0:1. Domáca odpoveď ale na seba nenechala dlho čakať. O sedem minút neskôr našli Ružomberčania centrom z ľavej strany pri vzdialenejšej žrdi Tomáša Bobčeka a ten hlavou vyrovnal na 1:1. V 18. minúte nastala podobná situácia, tentokrát po priamom kope. Mário Almaský poslal center na zadnú žrď a Regáliho hlavička skončila v sieti – 2:1. O jedenásť minút neskôr mohol Regáli opäť skórovať hlavou, lenže tentokrát mieril vedľa bližšej žrde. V 32. minúte na druhej strane hlavičkoval tesne vedľa brány Kniežević. Po šiestich minútach zahrával Mário Almaský rohový kop, v šestnástke najvyššie vyskočil Tomáš Bobček a hlavičkoval nad brvno. V závere úvodného dejstva to zobral aktívny Mário Almaský na seba a jeho strelu z vnútra veľkého vápna vyrazil Leckéši na rohový kop.

Krátko po zmene strán Tomáš Bobček získal loptu v strede ihriska a individuálnu akciu zakončil krížnou strelou, ktorú vyrazil brankár. V 55. minúte Kniežević preloboval Kohára, ale loptu nenasmeroval medzi tri žrde. Po štrnástich minútach Kmeť nebezpečne vypálil spoza šestnástky a Leckéši vyrazil prudkú strelu. V 74. minúte bol Regáli faulovaný v pokutovom území a nariadenú jedenástku napokon aj sám premenil – 3:1. O deväť minút neskôr mohol Regáli skompletizovať hetrik, lenže krížnou strelou trafil vzdialenejšiu žrď, lopta sa odrazila pred Rastislava Kružliaka a ten zblízka napálil do brvna. V závere stretnutia Rastislav Kružliak prihral z ľavej strany Kmeťovi, ktorý sa nemýlil a uzavrel skóre na konečných 4:1.

MFK Ružomberok B má po dvoch kolách na svojom konte dve víťazstvá. Najbližší zápas odohrá v piatok 2. augusta 2019 o 17:00, kedy sa predstaví v Banskej Bystrici.