25.8.2019

B mužstvo vyhralo nad Trebišovom + FOTO, VIDEO

Tím MFK Ružomberok B odohral v nedeľu 25. augusta 2019 domáci zápas šiesteho kola 2. ligy s Trebišovom.
2:1 (0:0)
6. kolo, 10:30
MFK Ružomberok vs FK Slavoj Trebišov

MFK Ružomberok: J. Červeň – Kojnok, Filinský, Mário Mrva, Madleňák, Kmeť (69. R. Kružliak), Zsigmund (64. J. Kudlička), Múdry (80. Švec), Mário Almaský, Dopater, T. Bobček

FK Slavoj Trebišov: Gmitter – Korijkov, Kražel, Ilinjo, Barbosa, Begala (58. Chovan), Mihálik, Hirjak (76. Matić), Harvila, Novák (62. Jano), Špak

Góly: 51. Dopater, 83. Mário Almaský – 85. Jano

Žlté karty: 23. T. Bobček, 42. Dopater, 90.+2 Švec – 2. Špak, 60. Novák, 87. Jano, 89. Ilinjo, 90+2. Harvila

Rozhodovali: Chromý – Vorel, Straka

Diváci: 420

V úvodnom dejstve boli smerom dopredu nebezpečnejší domáci hráči. V 15. minúte obranca zblokoval Múdreho strelu spoza šestnástky tesne vedľa brány. Po dvoch minútach Gmitter vyrazil Kmeťovu strelu. Brankár hostí mal plné ruky práce aj v 26. minúte, kedy vyrazil Dopaterove zakončenie na roh a o dve minúty opäť úspešne zasahoval pred Dopaterom, kedy vyrazil jeho strelu zblízka. V 33. minúte Mário Almaský prihral do pokutového územia Dopaterovi, ten ešte našiel v lepšej pozícii Tomáša Bobčeka, ktorého strelu v poslednej chvíli zblokoval obranca.

V 51. minúte išiel aktívny Dopater sám na bránu, obišiel trebišovského gólmana a poslal loptu do siete – 1:0. Už o dve minúty sa mohli Liptáci tešiť druhýkrát, lenže Tomáš Bobček po Kmeťovej prihrávke mieril nad brvno. V 61. minúte mal Tomáš Bobček ďalšiu šancu, ale Gmitter vyrazil jeho strelu. Po šiestich minútach došlo k ďalšiemu súboju medzi Tomášom Bobčekom a brankárom hostí. Gmitter síce zmaril rodiacu sa šancu ružomberského útočníka, no lopta sa odrazila k Dopaterovi, ktorý z uhla vystrelil nad opustenú bránu. V 75. minúte Kudlička preveril súperovho brankára strelou spoza šestnástky. Po minúte pohrozili hostia, keď Červeň vyrazil nebezpečnú Chovanovu strelu a loptu len tesne minul nabiehajúci Jano. V 83. minúte vyslal Mário Almaský nádhernú, prudkú, krížnu strelu, ktorá skončila v bráne – 2:0. Trebišov sa však nevzdával. Krátko po druhom inkasovanom góle vybojoval rohový kop a po ňom znížil Jano na 2:1. Ružomberské B mužstvo si už výsledok ustrážilo a do tabuľky si pripísalo ďalšie tri body.

Tím MFK Ružomberok B doteraz získal dvanásť bodov a nachádza sa na priebežnej piatej priečke. Najbližší duel odohrá v piatok 30. augusta 2019 o 16:30, kedy si zmeria sily s domácim Bardejovom, ktorému patrí s piatimi bodmi priebežné jedenáste miesto.

Titulná foto: Stanislav Kmeť