7.9.2019

Béčko podľahlo žilinskej rezerve + FOTO, VIDEO

V sobotu 7. septembra 2019 odohral tím MFK Ružomberok B domáci zápas ôsmeho kola 2. ligy so žilinskou rezervou.
1:4 (0:2)
8. kolo, 10:30
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: J. Červeň – Kojnok (73. Miroslav Almaský), Mário Mrva, Filinský, Madleňák, Zsigmund, Múdry, V. Jedinák, Dopater, Ďungel (84. Kmeť), Švec (55. Otruba)

MŠK Žilina: Volešák – Anang, Suľa, Chríbik, Nagy, Pečovský, Paur (71. Farský), Gono, Balaj (87. Gerebenits), Jánošík, Ďuriš (82. Rusnák)

Góly: 60. Zsigmund (z 11m) - 12. a 49. Balaj, 30. Kojnok vl. , 77. Jánošík

Žlté karty: 66. Kojnok - 70. Anang

Rozhodovali: Kozák - Čajka, Vass

Diváci: 318

V 3. minúte Madleňák preveril Volešáka strelou spoza šestnástky, smerujúcou k žrdi. V 11. minúte hostia pohrozili nebezpečným centrom z pravej strany, ktorý ešte domáci hráči odvrátili. Lenže krátko na to získala Žilina rohový kop a po ňom Balaj hlavou otvoril skóre – 0:1. V 13. minúte sa mohol Dopater postarať o okamžitú odpoveď, ale jeho hlavičku smerujúcu pod brvno chytil Volešák. Po šiestich minútach sa hráč hostí dostal cez vybehnutého Červeňa, no následne ho odzbrojila ružomberská defenzíva. V 21. minúte Švec vystrelil z hranice šestnástky, ale zakončenie smerujúce k žrdi chytil brankár. Po deviatich minútach Balaj poslal center do ružomberskej šestnástky, kde ho Kojnok nešťastne usmernil do vlastnej brány – 0:2. V 43. minúte išiel Balaj sám na bránu, Červeň vyrazil jeho strelu pred Ďuriša, ktorého dorážku zblokoval obranca na roh, po ktorom Červeň vyrazil Gonovu strelu smerujúcu pod brvno. V samom závere prvého polčasu zahrávali roh aj domáci hráči. Center od rohovej zástavky sa dostal k Mrvovi, no jeho strelu v nádejnej pozícii zblokoval obranca.

V 49. minúte Balaj zúročil výbornú Ďurišovu prihrávku a svojím druhým gólom v stretnutí zvýšil náskok hostí – 0:3. Po hodine hry získal Ružomberok pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Zsigmund a strelou k žrdi znížil na 1:3. Po šiestich minútach zahrával Zsigmund priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, lenže mieril na stred brány, kde bol pripravený Volešák. Ružomberčania sa snažili vrátiť do zápasu ďalším gólom, lenže súper pozorne bránil a vyrážal do protiútokov. Po jednom z nich v 77. minúte Ďuriš prihral Jánošíkovi, ten už nemal problém skórovať a naše B mužstvo podľahlo žilinskej rezerve 1:4.

Tím MFK Ružomberok B odohrá najbližší zápas v nedeľu 15. septembra 2019 o 10:30, keď si v deviatom kole 2. ligy zmeria sily s domácim Šamorínom.