26.8.2018

Bezgólová remíza na pôde úradujúceho majstra + VIDEO

V nedeľu 26. augusta 2018 odohral Ružomberok zápas 6. kola Fortuna ligy so Spartakom Trnava.
0:0 (0:0)
Štadión Antona Malatinského
6. kolo, 19:00
FC Spartak Trnava vs MFK Ružomberok


FC Spartak Trnava: Chudý – Lupták, Tóth, Godál, Janso – Oravec – Pekár (90. Hladík), Sloboda, Dangubić (87. Horník), Brigant – Yilmaz (63. Vantruba)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Jonec, Takáč – Daniel (86. Kunca), Mustedanagić, Gal Andrezly – Tandir

Žlté karty: 78. Lupták - 58. Mustedanagić, 90. Tandir

Rozhodovali: Sedlák - Benko, Roszbeck

Diváci: 5113


Komentár

V 3. minúte Mustedanagić vyskúšal krížnu strelu z uhla, lenže tento pokus minul vzdialenejšiu žrď. Po minúte Urdinov vyzval centrom k hlavičke Tandira, no jeho zakončenie na päťke vyrazil Chudý. V 22. minúte domáci brankár vyrazil Gal Andrezlyho strelu z uhla a Jonec spoza šestnástky namieril nad brvno. O dve minúty neskôr pálil Mustedanagić, ale trafil iba svojho spoluhráča pred bránou. V 31. minúte na opačnej strane vystrelil spoza veľkého vápna Janso a brániaci hráč hostí zblokoval jeho pokus na roh. Po piatich minútach sa Dangubić pokúsil o prelobovanie Macíka, namieril však nepresne. V 40. minúte Brigant zakončil z uhla mimo brány. O dve minúty neskôr zahrávali Liptáci rohový kop a krátko po ňom Chudý zneškodnil Gal Andrezlyho pokus. V závere prvého polčasu ešte pohrozil Yilmaz a jeho strelu odvrátil Twardzik na rohový kop.

V 50. minúte domáci hráči zblokovali Danielov center z pravej strany, lopta sa opäť vrátila pred neho a tak zvolil priamu strelu k bližšej žrdi, ktorú chytil Chudý. Po dvoch minútach opäť strieľal Daniel, ale z hranice veľkého vápna tesne minul trnavskú svätyňu. V 55. minúte Mustedanagić prihral na Tandira a ten v sľubnej pozícii namieril tesne vedľa. Po dvadsiatich minútach zahrávala Trnava priamy kop a Liptáci odvrátili nebezpečný center pred Godálom na roh, po ktorom Dangubić neusmernil loptu medzi žrde. V 77. minúte Brigant vystrelil spoza pokutového územia tesne vedľa. Po piatich minútach pálil na bránu Daniel a jeho strelu zblokoval Tóth. Krátko na to sa dostal k zakončeniu aj Mustedanagić, lenže nie príliš razantný pokus nenarobil Chudému veľké problémy. V 87. minúte Dangubić výborne zareagoval na presnú prihrávku do šestnástky a jeho zakončenie Macík pohotovo vyrazil nad brvno. Stretnutie sa napokon skončilo bezgólovou remízou. Pochvalu si zaslúži fanklub Concordia 1906, ktorý vycestoval do Trnavy.

Foto: Rudolf Maškurica (archív)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK