13.8.2022

Bezgólová remíza s Trenčínom + FOTO, VIDEO

V sobotu 13. augusta 2022 odohral Ružomberok domáci zápas piateho kola Fortuna ligy s Trenčínom.
0:0 (0:0)
Štadión MFK Ružomberok
5. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs AS Trenčín

MFK Ružomberok: Frühwald – Morong, Malý (60. Gerec), Maslo, Mojžiš, Madleňák – Tučný (89. Rakyta), Lichý, Luterán (81. Halabrín), Regáli (81. Macejko) – Kelemen

AS Trenčín: Kukučka – Mičuda, Pires, Stojsavljevič, Madu (58. Kozlovský) – Lavrinčík – Gajdoš, Ibrahim – Demitra (73. Witan), Kupusović (73. Letenay), Kmeť (84. Gaži)

Žlté karty: 56. Madleňák – 55. Madu, 64. Ibrahim, 74. Letenay, 90. Stojsavljevič

Rozhodovali: Očenáš – Vass, Kuba

Diváci: 1225

V úvode duelu pútal pozornosť najmä bývalý ružomberský stredopoliar Kmeť, operujúci na ľavom krídle, odkiaľ sa snažil viacerými centrami nájsť svojich spoluhráčov, tým sa však nedarilo ohroziť bránu. V 32. minúte Lavrinčík vystrelil spoza šestnástky nad brvno. Vzápätí sa aktívny Kmeť odhodlal k strele z mierneho uhla a krížnym zakončením minul vzdialenejšiu žrď. V 40. minúte Gajdoš poslal center z rohového kopu pred stred brány, odkiaľ hlavičkoval Stojsavljević a loptu chytil Frühwald. Na konci polčasu najskôr Kupusović v šanci prepálil bránu. Následne na opačnej strane ihriska Mojžiš tvrdo vypálil spoza veľkého vápna k vzdialenejšej žrdi a strelu vyrazil Kukučka.

V 56. minúte Madu vystrelil spoza šestnástky mimo brány. O sedem minút neskôr zvolil Kmeť pri zahrávaní priameho kopu strelu na bránu a jeho zakončenie vyrazil Frühwald. Výborne fandiaci fanklub Concordia 1906 mohol v nadstavenom čase potešiť vytúženým gólom Rakyta, lenže z hranice veľkého vápna minul horný roh trenčianskej brány. Stretnutie sa skončilo remízou 0:0.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Videli sme veľmi vyrovnaný zápas a musím povedať, že bez šancí. Obidve mužstvá nemali kvalitu vo finálnej fáze. Bolo tam málo streleckých príležitostí či už jedného alebo druhého mužstva. Chceli sme Trenčín prekvapiť rozostavením, čo sa nám trošku aj darilo, len problém bol v útočnej zóne, kde sme sa nedostávali do finálnej fázy, kde by mala ísť finálna prihrávka. Musím uznať, chalani plnili zámer, ale možno to bolo viac o bojovnosti a bežeckých výkonoch a nasadení, ako o futbalovej kvalite. Náš zámer sme mohli uskutočniť aj keby sme na konci zápasu premenili jedinú lepšiu šancu a mohli by sme byť len šťastnejší, že by sme získali tri body.“

Marián Zimen (tréner Trenčína): „Prílišná zodpovednosť nám od vstupu do zápasu zobrala istotu a kľud v práci s loptou. Nevyrovnali sme sa súperovi ani v agresivite. Tým pádom sme nezískali ani druhé lopty a ťažko sa nám dostávalo do zápasu. Z môjho pohľadu sme nesprávne reagovali na rozostavenie súpera. Po polčase, keď sme si niečo povedali v kabíne, sa to zlepšilo. Myslím si, že to sadlo tomu mužstvu, ale nevypracovali sme si nejaké extrémne šance na strelenie gólu. Zápas bol potom vyrovnaný, bol dosť súbojový. Myslím, že z tohto pohľadu je remíza zaslúžená, pretože sme hrali proti kvalitnému súperovi. Zostaneme pokorní. Budeme ďalej pracovať a pripravovať sa na ďalšieho súpera.“