21.11.2020

Bezgólová remíza so Sereďou + VIDEO

V sobotu 21. novembra 2020 odohral Ružomberok v Zlatých Moravciach 14. kolo Fortuna ligy so Sereďou.
0:0 (0:0)
FC ViOn Zlaté Moravce, a. s.
14. kolo, 14:00
ŠKF Sereď vs MFK Ružomberok

ŠKF Sereď: Yakubu – Čelikovič (56. Bušnja), Hučko, Michalík, Morong – Šumský (83. Jarović), Adekuoroye – Iván (62. Pankaričan), Potoma (62. Jureškin), Slaninka – Lačný

MFK Ružomberok: Macík – Mrva, Maslo, Mojžiš – Ďungel (72. Kmeť), Kochan, Takáč (89. Kojnok), Madleňák – Múdry (59. Kostadinov), Gerec (72. Bobček) – Almási (59. Regáli)

Žlté karty: 13. Šumský, 29. Slaninka, 56. Adekuoroye - 16. Almási, 75. Mojžiš

Rozhodovali: Marhefka - Weiss, Vitko

Obidva tímy sa od začiatku dostávali do náznakov šancí, ale v úvodných minútach neprichádzala väčšia príležitosť na jednej či druhej strane. V 15. minúte Kochan vybojoval loptu, prihral Takáčovi, ktorý si vylepšil pozíciu a vystrelil spoza veľkého vápna nad brvno. Ten istý hráč to opäť vyskúšal aj o desať minút neskôr, no aj v tomto prípade namieril nad bránu. V 32. minúte sa po rohovom kope dostali Liptáci do veľmi nádejného rýchleho protiútoku, ktorý ťahal Almási, ale jeho finálnu prihrávku dokázal v poslednej chvíli zastaviť vracajúci sa obranca. O sedem minút neskôr prišla najväčšia šanca Serede v prvom polčase, keď po rohovom kope Šumský vypálil spoza šestnástky a jeho tvrdé zakončenie zastavilo brvno. V 45. minúte Takáč obišiel brankára a posielal loptu z uhla pred opustenú bránu, tam ju ale zachytil domáci hráč.

V druhom polčase sa častejšie hralo na domácej polovici ihriska, lenže Liptákom sa dlho nedarilo vypracovať si gólovú príležitosť. V 65. minúte Regáli vysunul Gereca, pred ktorým výborne zasiahol brankár Yakubu a nepustil ho k strele. Po jedenástich minútach získala Sereď priamy kop a Morongov pokus chytil Macík. V 78. minúte Takáč našiel Regáliho, no málo razantné zakončenie z vnútra veľkého vápna bez problémov chytil Yakubu. Po minúte to na opačnej strane vyskúšal z mierneho uhla Jureškin, ale Macík zneškodnil jeho strelu. V nadstavenom čase sa po Kmeťovej prihrávke dostal do veľkej šance Regáli, ale strelu z vnútra šestnástky zneškodnil Yakubu. Ružomberok tak aj v druhom tohtosezónnom vzájomnom súboji remizoval so Sereďou 0:0.