29.10.2022

Bezgólová remíza v Trenčíne + VIDEO

V sobotu 29. októbra 2022 odohral Ružomberok v Trenčíne šestnáste kolo Fortuna ligy.
0:0 (0:0)
Mestský futbalový štadión na Sihoti Trenčín - UT
16. kolo, 15:00
AS Trenčín vs MFK Ružomberok

AS Trenčín: Kukučka – Yem, Stojsavljevič, Pires, Kozlovský – Bainović (84. Ďuriška), Lavrinčík, Ibrahim (75. Hollý) – Kmeť (75. Kupusović), Emeka, Soares (90.+1 Gajdoš)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Gerec, Chrien (59. Tučný), Zsigmund (21. Luterán), Lichý, Regáli – Bobček (59. Kelemen)

Žlté karty: 8. Emeka, 11. Kukučka, 60. Ibrahim, 90. Lavrinčík - 60. Kelemen

Červená karta: 10. Emeka (po druhej žltej)

Rozhodovali: Marhefka - Kmec, Vass

Diváci: 799

Prvú strelu na bránu si pripísali Liptáci už v závere 2. minúty, kedy Zsigmundove zakončenie spoza veľkého vápna chytil Kukučka. O osem minút videl Emeka po druhej žltej kartu červenej farby a Trenčania dohrávali v početnej nevýhode. V 21. minúte museli hostia pristúpiť k striedaniu Zsigmunda, ktorý bol dovtedy viackrát nešetrne faulovaný. Po minúte Ružomberčania odvrátili Soaresovu strelu na rohový kop, po ňom nasledovala zblokovaná strela Bainovića a šanca Piresa, kedy v poslednej chvíli úspešne zasiahol Krajčírik. V 27. minúte Regáli vypálil k bližšej žrdi a Kukučka vyrazil strelu na roh. Po dvoch minútach Chrien spoza šestnástky minul vzdialenejšiu tyč. V 36. minúte to vyskúšal z väčšej vzdialenosti aj Luterán, no pálil nad brvno. Po piatich minútach strieľal tiesnený Regáli, lenže málo razantnú strelu k žrdi bez problémov chytil brankár. V závere úvodného dejstva získali Trenčania priamy kop z nebezpečnej pozície, odkiaľ Kmeť pálil na stred brány, kde bol pripravený Krajčírik. Vzápätí na opačnej strane vybehnutý Kukučka neodzbrojil Fabiša podľa svojich predstáv, lenže Bobček mieril nad brvno odkrytej brány.

V 50. minúte Soares strieľal spoza veľkého vápna nad bránu hostí. Po minúte sa o odpoveď snažil Luterán, lenže nie veľmi razantná strela z väčšej vzdialenosti smerovala na stred brány a Kukučka si dal pozor. V 61. minúte získali Ružomberčania priamy kop a Tučný mieril tesne nad. Po dvoch minútach Ibrahim hlavičkoval nad brvno. V 68. minúte poslal Kmeť z rohového kopu center na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ hlavičkoval nebezpečne pod brvno Stojsavljević a Krajčírik chytil jeho hlavičku. V 71. minúte mieril ten istý futbalista hlavou tesne vedľa. Vzápätí predviedol Stojsavljević aj úspešný obranný zákrok, keď zblokoval Madleňákove zakončenie. V 74. minúte Soares vyslal z ľavej strany strieľaný center, ktorý chytil Krajčírik. Po minúte získali Liptáci rohový kop. Po tejto štandardnej situácii nasledovala strela Fabiša. Domáci ju zblokovali pred Regáliho a ten hlavičkoval mimo brány. V závere mali síce hernú prevahu hostia hrajúci v početnej výhode, lenže ďalšia čistejšia gólová šanca už neprišla. Aj druhý tohtosezónny vzájomný duel týchto dvoch súperov sa skončil remízou 0:0.