31.7.2022

Bezgólová remíza v súboji liptovských tímov + VIDEO

V nedeľu 31. júla 2022 odohral Ružomberok v Poprade tretie kolo Fortuna ligy s Tatranom Liptovský Mikuláš.
0:0 (0:0)
NTC Poprad
3. kolo, 20:30
MFK Tatran Liptovský Mikuláš vs MFK Ružomberok

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Popović, Bielák, Bedecs, Nečas – Gerát, Václavik, Staš – Laura (90. Diviš), Jendrišek (80. Voško), Káčerík (83. Ďungel)

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš (46. Luterán), Maslo, Mrva, Madleňák (71. Halabrín) – Lichý, Mojžiš – Morong, Tučný (77. Macejko), Regáli (46. Gerec) – Kelemen

Žlté karty: 22. Káčerík, 30. Bielák, 47. Václavik, 90. Staš – 2. Fabiš, 32. Mojžiš, 45. Regáli

Rozhodovali: Ziemba – Jekkel, Štrbo

Diváci: 896

Po opatrnom úvode bol vpredu aktívnejší Ružomberok, lenže s nádejnými centrami Lichého, Masla aj Fabiša si poradila domáca defenzíva. V 23. minúte našiel Tučný centrom z priameho kopu Kelemena, no jeho hlavičku chytil Sváček. Po dvoch minútach Morong uchmatol loptu obrancovi pri súperovom veľkom vápne, ale v šanci si príliš predkopol loptu a zmocnil sa jej brankár. Potom prebral iniciatívu Liptovský Mikuláš. V 33. minúte Václavík preveril Frühwalda hlavičkou, ktorú zneškodnil ružomberský gólman. Po troch minútach Nečas nebezpečne centroval z ľavého krídla a loptu pred bránou tesne minul Laura. Ten istý futbalista vzápätí vystrelil z hranice šestnástky a strelu chytil Frühwald. Aktívny Laura v 37. minúte hlavičkoval mimo brány hostí.

V 54. minúte Lichý vysunul Kelemena, no ten strelou z mierneho uhla rozvlnil len bočnú sieť. Po minúte to už Lichý zobral na seba, lenže z hranice šestnástky mieril nad brvno. V 58. minúte Laura našiel Jendriška, ktorého strelu a aj následnú dorážku vyrazil Frühwald. O sedem minút neskôr Laura z uhla vystrelil nad brvno. V 70. minúte si najskôr Frühwald poradil s domácou hlavičkou. Následne na opačnej strane po Tučného centri domáci obrancovia zblokovali nebezpečné strely Lichého a Mojžiša. Po troch minútach brankár hostí vyrazil strieľaný center Lauru z pravej strany. V závere sa obidva tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Väčšie šance na to mali hostia, lenže Macejko v obrovskej šanci po Luteránovej výbornej prihrávke minul odkrytú bránu a po chvíli Luterán spoza veľkého vápna namieril tesne nad. Stretnutie sa preto skončilo remízou 0:0. Poďakovanie za celozápasové fandenie opäť patrí fanklubu Concordia 1906.