2.12.2017

Deľba bodov v Michalovciach + VIDEO

V sobotu 2. decembra 2017, odohral Ružomberok zápas 18. kola Fortuna ligy na pôde domácich Michaloviec.
1:1 (0:0)
18. kolo, 14:00
MFK Zemplín Michalovce vs MFK Ružomberok

MFK Zemplín Michalovce: Bieszczad – Bednár, Kavka, Carrillo (64. M. Kolesár) – Koscelník, Turik (75. P. Kolesár), Grič, Danko, Šimčák – Žofčák (36. Regáli) – Sulley

MFK Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, D. Kružliak, Pikk – Kochan, Qose, Gerec – Daniel, Haskić, Gal Andrezly

Góly: 66. Danko – 68. Gerec

Žlté karty: 47. Danko, 89. Šimčák (obidvaja Michalovce)

Rozhodovali: Pavlík – Ferenc, Jankovič

Diváci: 729

Prvú šancu si v 12. minúte vypracovali Liptáci, keď Pikkovu tečovanú strelu spoza veľkého vápna vyrazil Bieszczad na rohový kop. Po štrnástich minútach Daniel vypichol loptu Šimčákovi, naservíroval ju Qosemu, ktorý prihral na Gal Andrezlyho, no jeho pokus vyrazil brankár. V 29. minúte pohrozili domáci, kedy Dankova krížna strela tesne minula vzdialenejšiu žrď ružomberskej svätyne. O päť minút neskôr Bieszczad zneškodnil Danielovu strelu. V 41. minúte Gerec strelou z uhla prekonal domáceho gólmana, lenže loptu nepustil do siete vracajúci sa Kavka.

Krátko po zmene strán získali Liptáci priamy kop. Daniel našiel Kružliaka a jeho hlavičku bravúrne vyrazil Bieszczad na roh. Po troch minútach vnikol do veľkého vápna domáci Koscelník a pohotovým zakončením len tesne minul brvno. V 66. minúte sa Michalovce dostali do vedenia, keď hostia zblokovali strelu Sulleya pred Regáliho, jeho strelu zastavila žrď a Danko ju presne mierenou strelou upratal do siete - 1:0. Ružomberská odpoveď však prišla už po necelých dvoch minútach. Gal Andrezly preniesol hru na Daniela a jeho loptu poslal do brány Gerec – 1:1. Ruža vycítila šancu na kompletný obrat a v 70. minúte po Danielovom rohu hlavičkoval Ján Maslo tesne vedľa. V rozpätí 82. a 83. minúty dvakrát vypálil spoza hranice veľkého vápna Daniel, no v oboch prípadoch tesne minul. V závere sa obidva tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale na výsledku 1:1 už nič nezmenila aktivita Liptákov, ani dva rohové kopy Michaloviec v samom závere.

Anton Šoltis (tréner Michaloviec): „V prvom polčase sme mali dobrých 35 minút. Je veľká škoda, že keď sme išli do vedenia, súper veľmi rýchlo vyrovnal."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Terén bol dnes veľmi ťažký. Síce sme mali šance, ale chýbala nám finálna fáza. Nakoniec sa zápas skončil asi spravodlivou remízou, aj keď máme pocit že sme mohli zo zápasu vyťažiť viac."