Domáca bezgólová remíza s Dunajskou Stredou + FOTO, VIDEO

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Mário Mrva, Twardzik – Kojnok, Kostadinov, Zsigmund, Takáč, Kmeť (57. T. Bobček) – Gerec, Almási (71. Regáli)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Száraz – Kružliak (64. Kalmár), Šimić, Beskorovainyi – Rodolfo, Schafer, M. Vida, Davis – Fábry (73. Čmelík) – Ramirez (46. Balić), Divković

Žlté karty: 32. Macík, 67. Čurma – 32. Ramirez, 59. Davis, 77. Schäfer, 85. Beskorovainyi

Červená karta: 89. Schäfer (po druhej žltej)

Rozhodovali: Očenáš – Ádám, Perát

Diváci: 1329

V 14. minúte sa Ramirez rútil na Macíka. Ružomberský gólman dobre prečítal túto situáciu, výbehom sťažil súperovmu hráčovi streleckú pozíciu a Ramirez poslal loptu vedľa brány. Po troch minútach pohrozili aj Liptáci, keď Twardzik strelou z väčšej vzdialenosti opečiatkoval brvno. V 37. minúte Kmeť pri vhadzovaní vysunul Zsigmunda, ktorý sa po ľavej strane predral až do zakončenia. Jeho strelu z vnútra veľkého vápna na dvakrát zneškodnil Száraz. V závere úvodného dejstva Twardzik našiel centrom Almásiho a jeho hlavička smerovala tesne nad brvno.

V 60. minúte striedajúci Bobček potiahol po ľavej strane domáci útok a následne v šestnástke prihral úplne voľnému Kostadinovovi, ktorého strelu na bránkovej čiare stihol zblokovať Beskorovainyi. Po tomto momente prišli na rad viaceré dorážky hráčov v oranžových dresoch, lenže lopta si nenašla cestu do siete. Po deviatich minútach to skúsil z hranice šestnástky Zsigmund, no Száraz bol na mieste. V 72. minúte Čurma zasahoval pred Kalmárom, pričom po jeho pohotovom, ale zároveň riskantnom zákroku zastavila loptu žrď ružomberskej brány. Minútu pred koncom riadnej hracej doby dostal Schäfer po druhej žltej červenú kartu a tak mali Liptáci k dispozícii krátku početnú výhodu. V samom závere nadstaveného času ju mohol gólovo zúročiť Takáč, lenže Száraz vyrazil jeho strelu z mierneho uhla na bočnú sieť. Stretnutie sa tak skončilo remízou 0:0.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Na môj vkus sme vstúpili do zápasu trochu nervózne. Je to logické, lebo imperatív postupu do prvej šestky nerobí dobre psychike mladých hráčov. V zápase mi chýbalo väčšie tempo, lebo bolo to dosť rozkúskované. Nevedeli sme sa dosť do toho, aby hra mala spád. Prvý polčas to bolo veľmi vyrovnané. Pred druhým polčasom bolo zrejmé, že tento zápas sa zrejme rozhodne jedným gólom, ktorý nakoniec nepadol ani v druhom polčase. Boli tam závary na jednej aj druhej strane, ale keď sa vyjadrím o našom mužstve, dnes mi chýbala vpredu pri zakončení väčšia kvalita, viac ľahkosti, menej nervozity na kopačky. Nakoniec sa to skončilo bezgólovou remízou, čo je pre futbalového fanúšika najhoršie, čo sa môže stať, keď vo futbale nepadne gól. Možno by tomuto zápasu pomohol. Nepadol, je to zaslúžená remíza. Nie pekná 0:0, ale musíme ju brať. Keď som sa pozrel na ostatné výsledky, tento bod nám ukázal to, že v zápase s Michalovcami pôjde o všetko. Ak zvíťazíme, dostaneme sa do prvej šestky. Už od dnešného dňa sa musíme sústrediť na ďalší zápas.“

Marino Rodrigues Cristóvao Hélder (tréner Dunajskej Stredy): „Myslím si, že to bol veľmi dobrý a intenzívny zápas. Obidve mužstvá chceli vyhrať. Boli to dva rozdielne polčasy. Prvý bol vyrovnaný, po jednej veľkej šanci na obidvoch stranách. Za nás Ramirez, na druhej strane brvno domácich. V druhom polčase sme mali väčšie držanie lopty a vytvárali sme si lepšie pozície. Videl som tam pokrok v našom mužstve. Je to asi zaslúžená remíza. Nik si nezaslúžil prehrať. Obidve mužstvá bojovali. Vedeli sme, že domáci sú bojovní. My sme tak isto. Naši mladí hráči zabojovali. Keď sme na konci hrali s desiatimi, tak sa nás domáci snažili zatlačiť. Obidvaja si zaslúžia jeden bod. Obaja sa síce snažili vyhrať, ale takto je to spravodlivé.“

Titulná foto: Stanislav Kmeť