27.9.2023

Domáca prehra so Slovanom Bratislava + FOTO, VIDEO

V stredu 27. septembra 2023 odohral Ružomberok domácu dohrávku piateho kola Niké ligy so Slovanom Bratislava.
1:2 (0:0)
Štadión MFK Ružomberok
5. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs ŠK Slovan Bratislava

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Malý, Gabriel, Selecký – Zsigmund (88. Tučný), Lavrinčík (74. Maslo) – Chrien – Hladík (88. Boďa), Gerec (74. Luterán), Šefčík (74. Múdry)

ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Blackman, Bajrić, Wimmer, Lovat (71. Zmrhal) – Savvidis (71. Marcelli), Kankava, Kucka – Barseghjan (71. Strelec), Čavrić (82. Abubakari), Weiss (90. Kashia)

Góly: 64. Chrien – 58. Čavrić, 74. Strelec

Žlté karty: 49. Mrva, 57. Gerec, 69. Zsigmund, 89. Chrien – 9. Weiss, 53. Lovat, 65. Borjan, 70. Kankava, 90. Wimmer, 90. Kashia

Červená karta: 68. Mrva (po druhej žltej)

Rozhodovali: Očenáš – Bednár, Poláček

Diváci: 2677

Prvý výraznejší náznak šance prišiel v 22. minúte, kedy sa Hladík nedokázal presadiť v šestnástke Slovana proti presile hostí a následne Lavrinčík mieril spoza veľkého vápna mimo brány. O sedem minút na opačnej strane Čavrić vystrelil spoza šestnástky a Krajčírik vyrazil jeho strelu na rohový kop. V 31. minúte zahrávali Ružomberčania priamy kop, no Šefčíkova strela minula bližšiu žrď. Po piatich minútach predviedli domáci hráči rýchly útok. Na jeho konci Mrva prihral cez celú šestnástku Šefčíkovi, ktorého strelu vyrazil z horného rohu Borjan. V 45. minúte sa Čavrić dostal k zakončeniu z vnútra veľkého vápna tesne vedľa bližšej žrde.

V 52. minúte Čavrić vystrelil z hranice pokutového územia nad brvno. Po šiestich minútach Lovatov center z rohového kopu hlavami predlžovali Kucka s Wimmerom na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ loptu upratal do siete Čavrić – 0:1. Aktívny Čavrić to skúšal aj v 62. minúte, kedy zakončením spoza šestnástky neprekvapil pripraveného Krajčírika. Po dvoch minútach si Chrien ukážkovo vymenil loptu s Hladíkom a vyrovnal na 1:1. Ružomberská aktivita bola ale zastavená v 68. minúte, kedy videl druhú žltú a tým pádom aj červenú kartu Mrva. Liptáci tak museli dohrávať v početnej nevýhode. V 74. minúte gólovo zužitkoval početnú prevahu striedajúci Strelec – 2:1. Po troch minútach Čavrićova krížna strela mierila vedľa vzdialenejšej žrde. V 82. minúte Strelec v páde minul bránu. Po troch minútach Zsigmund vystrelil spoza šestnástky, no zakončenie smerujúce k žrdi chytil Borjan. V nadstavenom čase Krajčírik zneškodnil Abubakariho nebezpečnú strelu aj zakončenie Marcelliho. Následne Kucka spoza veľkého vápna minul bránu.

Ružomberok v domácom stretnutí prehral so Slovanom Bratislava 1:2. Pochvalu za fandenie počas celého duelu si zaslúži fanklub Concordia 1906.

Peter Tomko (tréner Ružomberka): „Asi sa mi ani nedá nesúhlasiť s trénerom hostí. Čiže bol to kvalitný zápas. My sme sa tešili. Teší nás to, že Slovan k nám prišiel v plnej sile. Boli sme mu viac ako vyrovnaným súperom. Každý jeden hráč čo nastúpil na ihrisko odviedol maximum. Bohužiaľ máme po konci zápasu trošku trpkú príchuť, že nemáme ani bod, ale myslím si, že môžeme mať hore hlavy, pretože sme boli Slovanu viac ako vyrovnaným súperom. To nás teší a musí nás to povzbudiť do ďalšej práce.“

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Bol to ťažký zápas, výborný zápas. Vedeli sme, že Ružomberok pôjde s obrovským odhodlaním, s vyšším pressingom. My sme takisto podali výborný výkon, mali sme viac šancí. Dostali sme sa do vedenia po peknej štandardke. Súper vyrovnal. Potom prišlo vylúčenie a už sme mali väčšiu kvalitu na lopte, dobré dve-tri gólové možnosti. Dali sme druhý gól. Myslím si, že je to zaslúžené víťazstvo. Som veľmi rád, lebo málokedy sa hráči tak tešia v kabíne ako dnes. Opakujem, bol to výborný ligový zápas. Ružomberok doma má svoju silu, nik tu nebude ľahko vyhrávať alebo vôbec brať body. Takže z tohto pohľadu sme radi, že pred naším nedeľným a štvrtkovým zápasom máme takú dobrú atmosféru v kabíne.“