22.10.2022

Domáca remíza s Banskou Bystricou + FOTO, VIDEO

V sobotu 22. októbra 2022 odohral Ružomberok domáci zápas pätnásteho kola Fortuna ligy s Duklou Banská Bystrica.
1:1 (0:0)
15. kolo, 15:00
MFK Ružomberok vs MFK Dukla Banská Bystrica

MFK Ružomberok: Krajčírik – Morong, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Zsigmund (82. Halabrín), Chrien (63. Lichý), Luterán – Tučný (82. Macejko), Bobček (63. Gerec), Regáli

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Willwéber, Uhrinčať – Rymarenko (69. Hanes), Richtárech, Faško, Ľupták (89. Pišoja), Slávik (89. Gašparovič) – Franko (69. Depetris), Polievka (90.+1 Jackuliak)

Góly: 78. Gerec – 81. Faško

Žlté karty: 80. Lichý – 30. Ľupták, 34. Slávik, 54. Migaľa, 66. Richtárech

Rozhodovali: Ziemba – Roszbeck, Halíček

Diváci: 1235

V 3. minúte Bobček preveril súperovho gólmana, ktorý si dal pozor na zakončenie smerujúce do stredu brány. Po šiestich minútach pohrozili hostia, keď Polievkovu strelu aj následnú dorážku zneškodnil Krajčírik. Následne získala Banská Bystrica rohový kop a Rymarenko namieril tesne vedľa bližšieho horného rohu. V 23. minúte sa Polievka pokúsil prelobovať vybehnutého Krajčírika, lenže tomuto zakončeniu z väčšej vzdialenosti chýbalo viac presnosti. Vzápätí mohol domácich poslať do vedenia Luterán, no jeho strelu spoza šestnástky vyrazil Hruška. V 27. minúte Polievka vystrelil teste vedľa. Na konci prvého polčasu Tučný prudko vypálil na bránu, ale aj toto zakončenie vyrazil Hruška.

V 54. minúte Migaľa fauloval prenikajúceho Regáliho a Ruža získala priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Maslo podľa očakávania zvolil strelu na bránu, no loptu smerujúcu pod brvno chytil Hruška. Po šiestich minútach zahrávala Dukla rohový kop. Center bol odvrátený pred Ľuptáka a hráč hostí mieril spoza veľkého vápna mimo troch žrdí. V 78. minúte Gerec potiahol útok, zasekol si loptu v šestnástke a následnou strelou otvoril skóre – 1:0. Ružomberčania sa však tešili z vedenia len tri minúty, pretože potom prišiel vyrovnávajúci gól Faška na 1:1. V 83. minúte Regáli prihral Gerecovi do veľkej šance na druhý presný zásah v stretnutí, lenže ružomberský útočník prestrelil bránu. Stretnutie sa tak skončilo remízou 1:1. Pochvalu za celozápasové fandenie si opäť zaslúži náš fanklub Concordia 1906.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „V prvom polčase sme chceli hlavne v útočnej zóne vytvárať tlak na súpera. Celkom dobre z toho vychádzal, ale boli tam situácie, kde sme vedeli získať loptu. Trošku nám chýbala kvalita v ofenzíve, kde už aj keď sme sa dostali, tak sme si dali zlú prihrávku, ale musím povedať, že mi tam trošku viac chýbalo tlačenie sa do pokutového územia nejakým centrom. Neboli sme v dostatočnom počte v pokutovom území. Bolo tam na môj vkus menej centrov. Keď už sme si aj dali nejaké centre, tak sme boli vo výhode. Mali sme tam strely spoza šestnástky, či Luteránova strela. Brankár ju veľmi dobre chytil. Musím pochváliť aj Bystricu. V prvom polčase nás podržal Ivo, keď v dvojšanci zneškodnil strely Bystrice. V druhom polčase sme chceli stupňovať tlak. Myslím si, že sme boli lepším mužstvom, čoho dôsledok bolo, že sme dali prvý gól. Nemali by sme dostávať hneď po našom strelenom góle do našej siete gól po takej nešťastnej situácii. Pištu Gereca sme si nechali na lavičku, lebo sme vedeli, že máme do dnešného zápasu lepšiu lavičku, ktorá mala rozhodnúť. Aj tam boli aktívni Filip Lichý aj Pišta, no len nedali sme stopercentné šance. Tým pádom skončil zápas 1:1. Myslím si, že o tú jednu šancu sme boli bližšie k víťazstvu.“

Michal Ščasný (tréner Banskej Bystrice): „Musím povedať, že na ťažkom teréne sme videli celkom zaujímavý zápas. Jedno aj druhé mužstvo malo šance. Myslím si, že prvých pätnásť-dvadsať minút sme celkom dobre kombinovali na tom teréne aj sme mali jednu pološancu. Potom sme mali ľahké straty. Ružomberok bol lepším tímom. V druhom polčase to bol otvorený zápas z jednej strany na druhú. Jedno aj druhé mužstvo mohlo vyhrať. Myslím si, že ten bod asi sedí k tomu zápasu. Získali sme pre nás cenný bod na pôde ťažkého súpera. O to viac si to ceníme. Je to dôležitý bod pre nás a ideme ďalej.“