12.8.2023

Domáca remíza s Dunajskou Stredou + FOTO, VIDEO

V sobotu 12. augusta 2023 odohral Ružomberok domáci zápas tretieho kola Niké ligy s Dunajskou Stredou.
1:1 (1:0)
Štadión MFK Ružomberok
3. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mrva (81. Úradník), Maslo, Malý, Kotula – Lavrinčík (62. Zsigmund), Domonkos, Luterán – Gerec (62. Šefčík), Boďa (81. Chrien), Chobot (76. Tučný)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Pinto, Risvanis, Brunetti (18. Csinger), Andzouana – Herc, Káčer (63. Gavrić), Dimun – Trusa, Krstović, Ramadan (90.+4 Vitális)

Góly: 45.+2 Domonkos – 74. Trusa

Žlté karty: 73. Luterán, 89. Maslo, 90.+5 Zsigmund – 19. Krstović, 90.+4 Pinto

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Štrbo

Diváci: 1678

Prebiehala 2. minúta, keď Maslo hlavičkou preveril Popovića, ktorý bol na mieste. Po štyroch minútach Chobot našiel centrom Boďu, ten však hlavou mieril nad brvno. V 7. minúte Káčer krížnou strelou z ťažkého uhla netrafil priestor brány. O dvadsať minút Krstović spoza veľkého vápna minul vzdialenejší horný roh ružomberskej svätyne. V 35. minúte to Káčer opäť skúšal z uhla, tentokrát Krajčírik vyrazil jeho strelu na rohový kop. Na úplnom konci prvého polčasu Chobot našiel centrom z ľavej strany Domonkosa. Ružomberský stredopoliar vystrelil k žrdi a pripísal si presný zásah v treťom ligovom súboji v rade – 1:0.

Po zmene strán sa hostia snažili o vyrovnanie. Vytvárali si tlak, no domáci ich nepúšťali do vyloženejšej šance. Napokon však prišla 74. minúta, kedy si Trusa nabehol na Andzouanov center a hlavou vyrovnal na 1:1. Po piatich minútach sa Trusa ocitol v podobnej situácii, ako pri gólovej hlavičke, lenže tentokrát hlavou minul bližšiu žrď. V 85. minúte Ramadan vystrelil spoza šestnástky nad brvno. O štyri minúty Krajčírik skrotil zakončenie Krstovića. V nadstavenom čase mohli Liptáci prinavrátiť vedenie na svoju stranu, ale Tučného strelu v poslednej chvíli vykopol z prázdnej brány Csinger a po následnom rohovom kope Popović vyrazil Maslovu strelu.

Duel sa skončil remízou 1:1. Aj po súboji tretieho kola si zaslúži pochvalu fanklub Concordia 1906 neúnavne povzbudzujúci naše mužstvo, ako aj všetci diváci, ktorí si našli cestu na štadión.

Peter Tomko (tréner Ružomberka): „V prvom polčase sme mali jasný plán a vedeli sme, čo musia chalani spraviť na ihrisku, ak chceme byť úspešní. Boli sme hlavne trpezliví. Dodržiavali sme veci, ktoré sme pred zápasom chceli od chalanov. Boli sme za to odmenení Kristófom Domonkosom, ktorého musím vyzdvihnúť. Výborne pracuje na tréningoch a v poslednej dobe je za to odmenený gólmi. V druhom polčase nás súper zatlačil, ale s takou ofenzívnou kvalitou ako má Dunajská Streda si vážime ten bod. Ešte v závere sme mohli dať gól. Mohli sme to rozhodnúť, ale chcem pochváliť chalanov za prístup, nasadenie aj obetavosť. Myslím si, že dnes nebol na ihrisku nik taký, kto by niečo vynechal. Ten plán, ktorý sme mali a vstupovali sme s ním do zápasu, bol počas celého zápasu do bodky splnený. Áno, Dunajská Streda nám dala gól, ale myslím si, že si ani nevytvorili vyložené šance. V závere sme mohli rozhodnúť. Čiže musím pochváliť mojich chalanov. Hrali výborne, obetavo. Proti takémuto súperovi si vážime aj ten bod.“

Adrian Guľa (tréner Dunajskej Stredy): „Myslím si, že to bol dobrý ligový zápas. V prvom polčase sme sa dobrou agresivitou súpera, ale aj našimi nevynútenými chybami, nedostali do úplného tempa. Napriek tomu, že sme sa dostali do finálnej tretiny, tak výber riešenia nebol dobrý a inkasovali sme v úplne poslednej minúte polčasu. Mužstvo takých kvalít ako máme my, nemôže inkasovať taký ľahký gól po autovom vhadzovaní. Chalani na to ale dobre zareagovali. V druhom polčase sme boli na tom lepšie. Výsledkom toho bol bohužiaľ len jeden gól. Potom tam bola ešte kontra od súpera, takže zápas mal kvalitu, mal svoje tempo. V druhom polčase sme boli lepší. Na to, aby sme zápas úplne otočili, chýbal kľud vo finálnej fáze. Niekedy si ale musíme vážiť aj bod. Ďakujeme fanúšikom, že tu boli, že podporili mužstvo. Zápas mal z môjho pohľadu veľmi slušnú ligovú úroveň. “