18.3.2023

Domáca výhra nad Zlatými Moravcami + FOTO, VIDEO

V sobotu 18. marca 2023 o 15:00 odohral Ružomberok domáci zápas druhého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Zlatými Moravcami.
2:0 (0:0)
MFK Ružomberok
Nadstavba, 15:00
MFK Ružomberok vs FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš (46. Madleňák), Maslo, Mojžiš, Selecký – Zsigmund, Domonkos – Gerec (82. Mrva), Chrien (74. Luterán), Macejko (46. Boďa) – Bobček (82. Šefčík)

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Lukáč – Suľa (69. Havryliuk), Toml, Pintér, Čonka – Duga, Almeida, Brenkus (59. Ďubek), Mondek (59. Pinte), Múdry (75. Čerepkai) – Ikugar (75. Sloboda)

Góly: 55. Bobček, 68. Gerec

Žlté karty: 80. Selecký – 82. Čonka

Rozhodovali: Ochotnický – Pozor, Vorel

Diváci: 740

V 12. minúte Chrien našiel centrom pred bránou Bobčeka. Jeho hlavičku vyrazil Lukáč na rohový kop. Následným centrom od rohovej zástavky našiel Selecký pri vzdialenejšej žrdi Mojžiša, ktorého hlavičku vykopol z bránkovej čiary Pintér. V 30. minúte pohrozili aj hostia, keď Brenkus vystrelil spoza veľkého vápna k žrdi a Frühwald na dvakrát skrotil loptu. Vzápätí na opačnej strane ihriska to skúšal Macejko, ale Lukáč bol na mieste. V nadstavenom čase úvodného dejstva mali Liptáci ešte k dispozícii priamy kop a Maslo vystrelil tesne nad brvno.

V 55. minúte Bobček zvládol súboj o loptu so Suľom a peknou strelou do vzdialenejšieho horného rohu otvoril skóre stretnutia – 1:0. Po tomto momente Ruža ovládla hru a snažila sa pridať druhý presný zásah. Strely Boďu a Domonkosa spoza šestnástky vyrazil Lukáč, pričom po Domonkosovej strele nasledovali dva rohové kopy a brankár hostí úspešne čelil zakončeniam Masla a Boďu. V 68. minúte Zsigmund našiel peknou prihrávkou Gereca, ktorý skóroval aj v treťom vzájomnom tohtosezónnom stretnutí so Zlatými Moravcami a zvýšil domáci náskok na 2:0. Po piatich minútach Ikugar z uhla rozvlnil bočnú sieť domácej brány. V 78. minúte Ďubekovu strelu obetavo zblokoval Gerec. Po desiatich minútach si Frühwald poradil so strelou Dugu a Ružomberok zvíťazil nad Zlatými Moravcami 2:0.

Ohlasy trénerov

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Videli sme zápas, ktorý sa z našej strany nerodil ľahko. V prvom polčase sme mali nejaké šance, dve po štandardných situáciách, ale nebol som spokojný s tým, ako sme riešili prechody a hlavne prácu s priestorom, kde sme neboli ochotní nabiehať do voľných priestorov za obranu. Tým pádom si Zlaté Moravce vedeli odkontrolovať tie situácie a ťažšie sme sa presadzovali, ako sme si predstavovali. V druhom polčase sme prestriedali chalanov a bolo vidieť, že fyzičnosť v podaní Boďu a Bobčeka sa nám vydarila. Trošku sme preskupili aj vzadu. Tým pádom sa obraz hry trošku zlepšil a tak, ako Bobček riešil zle situácie v prvom polčase, v druhom polčase dal krásny gól po prihrávke Boďu. Následne nám zase vyšiel rýchly prechod, čo sme chceli a dali sme na 2:0. Som rád, že aj Štefan Gerec sa zase presadil, lebo má streleckú formu a chcem aby mu vydržala čo najdlhšie. Musím povedať, že za stavu 2:0 sme Zlatým Moravciam dovolili mať dve veľké šance, kde veľmi dobre zasiahol Tomáš Frühwald, ale keď to beriem v globále, vystrelili sme desaťkrát na bránu a dali sme dva góly. Takže som spokojný.“

Ivan Galád (tréner Zlatých Moraviec): „Čakali sme ako zareagujeme po prekvapivej domácej prehre. Nepodarilo sa nám to podľa našich predstáv. Sme v náročnejšej fáze sezóny a myslím si, že domáci v tomto zápase vyhrali zaslúžene.“