4.9.2022

Dráma so šťastným koncom + FOTO, VIDEO

V nedeľu 4. septembra 2022 odohral Ružomberok domáci zápas deviateho kola Fortuna ligy so Spartakom Trnava.
3:2 (3:1)
Štadión MFK Ružomberok
9. kolo, 17:30
MFK Ružomberok vs FC Spartak Trnava

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš (17. Tučný), Maslo, Mojžiš, Madleňák – Mrva, Luterán (86. Malý), Halabrín (59. Chrien) – Regáli, Kelemen (59. Bobček), Gerec

FC Spartak Trnava: Takáč – Čurma (77. de Azevedo), Koštrna, Štetina, Mikovič – Savvidis – Bukata, Procházka (58. Štefánik) – Paur (77. Boateng), Ristovski, Daniel (66. Iván)

Góly: 1. Gerec, 40. Mrva, 45. Regáli – 24. Bukata, 56. Mikovič

Žlté karty: 57. Maslo, 85. Bobček – 85. Ristovski

Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Bednár

Diváci: 1671

Ruža mala výborný nástup do stretnutia. Prebiehala prvá minúta, keď Regáliho center upratal Gerec do siete – 1:0. No potom boli aktívnejší hostia. V 11. minúte Mikovič nebezpečne vypálil na bližší horný roh, odkiaľ loptu vyrazil Krajčírik. O sedem minút neskôr Paur z uhla preloboval Krajčírika, ale lopta letela nad bránu. V 23. minúte Mikovič v šanci minul bližšiu žrď. Po chvíli už však prihral Ristovskému, ktorý vysunul Bukatu a ten vyrovnal na 1:1. V 29. minúte preveril Krajčírika strelou z ťažkého uhla Koštrna. Po piatich minútach bol na opačnej strane pripravený Takáč pri Tučného pokuse spoza šestnástky. V 40. minúte poslal Tučný center z priameho kopu až na Mrvu, ktorého strela aj s prispením žrde skončila v bráne – 2:1. Aj po tomto inkasovanom góle prebrali iniciatívu hostia. Mikovič po rohovom kope vystrelil nad brvno a Bukatovu strelu vyrazil Krajčírik. Na konci polčasu však udreli Ružomberčania, keď Regáli zachytil prihrávku trnavskej defenzívy a pohotovo zvýšil na 3:1.

V 54. minúte Bukata hlavičkoval po výbornom centri od Mikoviča tesne vedľa. Po dvoch minútach Ristovski našiel pred bránou Mikoviča a ten prekonal ružomberského gólmana – 3:2. V 63. minúte sa Bobčekova strela spoza obrancu obtrela len o bočnú sieť. Po deviatich minútach Iván prekonal ružomberského brankára, lenže gól neplatil pre ofsajd. Záverečné minúty boli v znamení snahy hostí o vyrovnanie. V 78. minúte Bukata vystrelil spoza veľkého vápna tesne nad. O osem minút neskôr Krajčírik vyrazil strelu Boatenga a následne priam zázračne poslal jeho dorážku ponad brvno na rohový kop. Brankár tímu spod Čebraťa hviezdil aj naďalej. V 89. minúte chytil strelu zblízka od úplne voľného Ristovského. V 90. minúte vyrazil Boatengovu strelu a ghanský futbalista ho neprekonal ani po dvoch minútach, kedy nepustil do siete jeho hlavičku smerujúcu k žrdi. Liptáci ustáli nápor trnavského Spartaka a vybojovali nesmierne dôležité tri body za výhru 3:2. Poďakovanie za podporu si opäť zaslúžia všetci fanúšikovia, ktorí si našli cestu na štadión.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Myslím si, že Michal to zhodnotil úplne výborne. Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, kde sme Gerecom strelili gól. Vychádzali sme prvý polčas z jedného systému, druhý polčas z druhého. Chceli sme tým zaskočiť Trnavu, ale Trnava veľmi dobre kombinovala. Vedela si otvoriť naše krajné vertikály. Zaslúžene vyrovnala na 1:1. Potom sme boli ďalej veľmi efektívni. Trestali sme každú chybu Trnavy. Dostali sme sa do vedenia na 3:1. Chceli sme s tým niečo spraviť. Myslím si, že vstup do druhého polčasu bol fajn. Zmenili sme rozostavenie na 4-2-3-1, len sme mali problém trošku udržať loptu v útoku. Tým pádom sme sa dostávali pod tlak a ku koncu zápasu to ani nebudem komentovať. Bol tam jeden chlap, ktorý povedal, že dnes Trnava nedá tretí gól a postavil sa tým strelcom. Zatiahol to a celé mužstvo pracovalo, drelo. Veľmi sme potrebovali toto víťazstvo, ale musím uznať, že sme dnes boli veľmi šťastní.“

Michal Gašparík (tréner Trnavy): „Dnes sme darovali víťazstvo Ružomberku. Robili sme obrovské chyby. Nezvykne sa nám stávať, že dostaneme tri góly za zápas a dnes sme ich dostali za polčas. Na druhej strane si myslím, že v ofenzíve to bol asi náš najlepší výkon v tejto sezóne. Utvárali sme si veľké množstvo šancí, len sme ich nedokázali premeniť. Aj cez polčas, keď bolo 3:1 sme stále verili, že dokážeme uhrať nejaké body. Myslím si, že aj bod by bol málo, keď si zoberieme ako vyzeral priebeh. Šancí bolo toľko, že sme mali vyhrať.“