13.7.2017

Európska liga: Domáca prehra s nórskym SK Brann + FOTO

Vo štvrtok 13. júla 2017, odohral Ružomberok domáci zápas druhého predkola Európskej ligy s nórskym tímom SK Brann.
0:1 (0:0)
MFK Ružomberok
2. predkolo
MFK Ružomberok vs SK Brann

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec (86. Gerec) - Kochan (74. Kostadinov), Takáč (62. Sapara), Qose - Daniel, Haskič, Gal Andrezly

SK Brann: Leciejewski - Nouri, Wormgoor, Acosta Evans, Kristiansen - Haugen, Nilsen, Barmen (79. Orry Larsen) - Skålevik (74. Skaanes), Orlov (87. Karadas), Sørensen

Góly: 47. Acosta Evans

Žlté karty: 28. Gal Andrezly, 87. P. Maslo – 38. Haugen

Rozhodovali: Clancy – McGeachie, Stokoe (všetci Škótsko)

Diváci: 4487

Prvú šancu zápasu mali hostia, keď v 9. minúte Macík vyrazil strelu Sørensena pred Barmena a následne zlikvidoval jeho gólovú hlavičku. Postupom času preberali aktivitu Liptáci, no viaceré sľubné situácie nedoviedli do úspešného konca. Najväčšie príležitosti Ružomberčanov prišli v závere polčasu, keď najskôr Leciejewski zlikvidoval hlavičku Petra Masla po centri Gal Andrezlyho a krátko na to po rohovom kope Takáča vyrazil nebezpečnú hlavičku Qoseho od bližšej žrde.

Hneď v úvode druhého polčasu zahrávali hostia rohový kop. V šestnástke sa najlepšie zorientoval Acosta Evans a otvoril skóre stretnutia – 0:1. Tím spod Čebraťa sa následne snažil o vyrovnanie. V 51. minúte to skúšal spoza veľkého vápna Haskić, no súperov brankár bol pripravený a o devätnásť minút neskôr neprekvapil gólmana hostí ani Daniel strelou z uhla. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času pohrozil nórsky tím zásluhou striedajúceho Skaanesa, ktorý tesne minul horný roh ružomberskej svätyne. V samom závere Liptáci zatlačili svojho súpera, no Qoseho strelu zneškodnil Leciejewski a Kostadinova v šanci šikovne pripravil o loptu obranca.

Zápas sa skončil prehrou Ružomberka v pomere 0:1 a tak má pred odvetou v Nórsku bližšie k postupu tím SK Brann. Pochvalu za vytrvalé fandenie si opäť raz zaslúži fanklub Concordia 1906.

Ohlasy trénerov

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Myslím si, že zápas bol náročný pre obidve mužstvá. Pre nás z pohľadu ofenzívy, ako sa presadzovalo do toho kompaktného, organizovaného bloku súpera, aj keď sme mali pár možností, či už po krídelných únikoch Erika Daniela, po centroch, respektíve po štandardnej situácii. Súper bol silný v štandardných situáciách. Jednu využil a aj preto vyhral. Je to prvý zápas, je to prvý polčas dvojzápasu a o týždeň sa pokúsime o malé prekvapenie, aby sme sa po zápase usmievali.“

Lars Arne Nilsen (tréner SK Brann): „Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Ružomberok bol veľmi nebezpečný. Bol to pre nás prvý zápas v Európskej lige, takže ešte sa rozohrávame, ale verím, že to bude ešte lepšie.“